افزایش استقبال جویندگان کار از یارانه دستمزد

افزایش استقبال جویندگان کار از یارانه دستمزد

به گزارش ارتباط با مشتری، تازه ترین گزارش عملکرد یارانه دستمزد، از افزایش تعداد داوطلبان جویای کار و استقبال کارفرمایان از این طرح حکایت دارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، وزارت کار طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما و بمنظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و پشتیبانی از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی دنبال می کند.

به اعتقاد کارشناسان و فعالان اقتصادی، اجرای این طرح موثر سبب رونق بازار کار و اشتغالزایی برای جویندگان کار در کشور می شود. جامعه هدف این طرح شامل شغل اولی ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و همین طور بنگاه­ های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردارست و به سبب آن ۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار بصورت یارانه از جانب دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی پرداخت می شود که نیروی کار شغل اولی را در بنگاه جذب کنند.تازه ترین نتایج گزارش عملکرد طرح یارانه دستمزد از افزایش تعداد داوطلبان و استقبال کارفرمایان از این طرح حکایت دارد، به نحوی که طبق آمار وزارت کار تا حالا ۳۹ هزار و ۲۲۹ نفر از متقاضیان کار در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۳ هزار و ۵۵۵ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده و به بازار کار راه یافته اند.۶۸۲۳ کارفرما نیز در این طرح مشارکت کرده اند که آمارها از افزایش تعداد بنگاه های پذیرنده نسبت به دوماه قبل حکایت دارد.

به سبب این گزارش، خوزستان بیشترین تعداد جویندگان کار ثبت نام کرده و جذب شده و همین طور بیشترین کارفرمای مشارکت کننده را به خود مختص کرده است. داوطلبان متقاضی کار جهت بهره مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، داوطلبان و کارفرمایان بمنظور بهره مندی از مزایای این طرح می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت نام کنند.


منبع:

1401/09/04
13:36:16
0.0 / 5
244
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری