وزیر كار اعلام كرد:

حقوق بازنشستگان را بدون کسر بودجه پرداخت کردیم

حقوق بازنشستگان را بدون کسر بودجه پرداخت کردیم

به گزارش ارتباط با مشتری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت حقوق بازنشستگان و مطالبات مراکز بهداشتی و درمانی در ماه جاری بدون کسری بودجه و مازاد برداشت از حساب های بانکی اطلاع داد و با اشاره به اینکه از کمند نداری پول گذشتیم و تا آخر سال نفس راحتی می کشیم، اظهار داشت: بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی بیشتر از آنچه در قانون پیشبینی شده بود، پرداخت گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سید صولت مرتضوی در حاشیه برنامه پاسخگویی برخط به مطالبات مردم که به ابتکار و همت مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار نمود: سازمان تأمین اجتماعی مطالبات انباشته از دولت داشت و ارثی که از دولت قبل رسیده بود، ۹۸ هزار میلیارد تومان بود که با دستور رئیس جمهوری در پایان سال قبل کار سازی و پرداخت گردید.

وی افزود: برای حقوق بازنشستگان امسال سازمان تأمین اجتماعی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان کسری داشت که در لایحه بودجه پیشبینی شد از سهام دولت در تأمین اجتماعی واگذار شود. یک سری معاذیر حقوقی و قانونی وجود داشت که در دستور کار مسؤلان و سران مختلف قرار گرفت و با حسن نظر سران تصمیمات خوب و مطلوبی اتخاذ شد.

وزیر کار اظهار داشت: خوشبختانه از کمند نداری پول گذشتیم و توانستیم منابع را تأمین نماییم. این ماه خوشبختانه بدون کسری بودجه و مازاد برداشت از حساب های بانکی توانستیم حقوق بازنشستگان و مطالبات مراکز بهداشتی و درمانی را پرداخت نماییم و تا آخر سال نفس راحتی می کشیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با باقی مانده همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هم اظهار داشت: سال جاری هم همسان سازی حقوق ها اجرا شد و هم حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر مبنای افزایشی که صورت گرفت پرداخت گردید. در برنامه هفتم توسعه و در لایحه بودجه ۱۴۰۲ هم تیم های ما در وزارت خانه تجهیز شدند و تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.

مرتضوی در ابتدای این برنامه ضمن تبریک هفته بسیج اظهار نمود: در دیداری که مقام معظم رهبری با بسیجیان داشتند، مطالبی را در وصف بسیجیان بیان فرمودند که مانند بیانات امام راحل در مورد مرحوم آیت الله بهشتی بود.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) فرمودند شهادت آیت الله بهشتی در مقابل مظلومیت ایشان ناچیز بود، مقام معظم رهبری هم به تعبیری فرمودند که بسیج مظلومیت را قبول کردند تا مردم ایران مظلوم نشوند و شهادت آنها در مقابل مظلومیتشان ناچیز بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به تماسهای مردم از سراسر کشور در رابطه با مطالباتشان به صورت برخط پاسخ داد و در مورد مشکل یکی از بازنشستگان تأمین اجتماعی که از عدم پاسخگو بودن بیمه تکمیلی خود گلایه داشت، اظهار داشت: تأمین اجتماعی با همکاری کانون بازنشستگان تفاهمنامه ای را در جهت پوشش بیمه تکمیلی به امضا رسانده که به باعث این تفاهمنامه ۸۰ درصد شرح خدمات افزایش پیدا کرده تا نیازهای بازنشستگان در حد پاسخگویی به مشکلات را داشته باشد.

مرتضوی در رابطه با بیمه رانندگان تاکسی دستور رسیدگی داد و اظهار داشت: بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی قدری بیشتر از آنچه در قانون پیشبینی شده بود، پرداخت شده است.

وی همینطور به منظور بهره مندی بازنشستگان از خدمات درمانی مجانی اعلام نمود که افراد یا به درمانگاه ها و بیمارستان های تأمین اجتماعی استان محل سکونت رجوع و نیازهای خویش را صفر تا صد به صورت مجانی رفع کنند، یا این که از راه بیمه تکمیلی جدید سازمان تأمین اجتماعی اقدام نمایند تا هزینه های درمان آنها پوشش داده شود.

وزیر کار در رابطه با حل مشکل مسکن خانوارهای دارای چند معلول هم اظهار داشت که برای خانوارهایی که دارای چند معلول هستند، مشکل مبلغ آورده از راه تفاهمنامه ای که بنیاد مستضعفان و کمیته حضرت امام و بهزیستی به امضا رساندند، برطرف می شود و قول پیگیری مشکل مسکن خانواده های تک معلول را داد.
مرتضوی در انتها اقدام مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری را پرارزش و مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: این ارتباط بی واسطه با مردم هم از جهت روایتگری اصحاب قلم و هم از زاویه لنز دوربین ها اقدام بسیار مثبت و موثری است. خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی تماس از استان های مختلف کشور داشتیم، مطالباتشان را شنیدیم و متناسب با آن چه که در اختیار ما است، دستور رسیدگی می دهیم ولی ما به صورت موردی پیگیری نمی نماییم بلکه امکان دارد یک مشکل، مطالبه جامعه هدف باشد ولی ما آنرا در دستور کار قرار می دهیم و در کمیته های مختلف بررسی می نماییم و مشکلات تماس گیرندگان را باردیگر با قید فوریت رسیدگی خواهیم کرد.

منبع:

1401/09/07
13:54:30
0.0 / 5
232
تگهای خبر: اجتماعی , بانك , بودجه , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری