معاون وزیر كار:

۹۰ همت تسهیلات اشتغال زا اختصاص یافت

۹۰ همت تسهیلات اشتغال زا اختصاص یافت

به گزارش ارتباط با مشتری، معاون وزیر کار، مهم ترین هدف را ایجاد یک میلیون شغل در سال عنوان نمود و اظهار داشت: 90 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به جامعه کار و تولید در دولت سیزدهم اختصاص یافت.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود کریمی بیرانوند در گردهمایی نظارت ستادی رییس جمهور بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: چهار موضوع اصلی اشتغال آفرینی در کشور شامل نرخ بالای بیکاری خصوصاً در بین فارغ التحصیلان، فقدان هماهنگی لازم در میان متولیان ایجاد اشتغال، فقدان گردآوری اطلاعات جهت تقویت اشتغال آفرینی و ضعف فرهنگ کار و کارآفرینی است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار مهم ترین اقدامات دولت مردمی سیزدهم در توسعه اشتغال زایی کشور را طراحی زیست بوم ملی اشتغال و طراحی اطلس الگوهای اشتغال همه دستگاهها به تفکیک مناطق جغرافیایی عنوان نمود.
کریمی بیرانوند از برگزاری سه نشست شورای عالی اشتغال در دولت سیزدهم آگاهی داد و اظهار داشت: نظارت بر عملکرد دستگاهها بوسیله ایجاد سامانه رصد اشتغال و الزام دستگاهها به ثبت عملکرد به تفکیک کد ملی و شروع نظارت پیامکی، تلفنی و حضوری برای اولین بار در کشور انجام شد.
وی با تکیه بر ضرورت توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور بیان کرد: اساسنامه تشکیل کانون های استانی و ملی کارآفرینان به سراسر کشور ابلاغ گردید.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار مهم ترین راهبرد این معاونت را تغییر رویکرد صدور مجوز مشاغل خانگی از تائیدمحور به ثبت محور عنوان و افزود: رسته های مشاغل خانگی در امتداد پوشش مشاغل نوین و پیشرو از حدود ۴۰۰ به ۶۵۰ عنوان شغلی افزایش پیدا کرد.
وی از تسهیل صدور مجوز مراکز کاریابی به ۱۰ روز و ۳ روزه شدن صدور مجوز مراکز مشاوره و کارآفرینی آگاهی داد و اظهار داشت: شکست بیکاری مطلق، شکست ناهماهنگی در ایجاد اشتغال، مردمی سازی خدمات اشتغال آفرین، تبدیل مشاغل خانگی به پیشران اقتصاد کشور، پشتیبانی از مشاغل دانش بنیانِ اشتغال آفرین و اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به حوزه اشتغال روستایی همچون مهم ترین برنامه های آتی وزارت کار در زمینه اشتغال است.

1401/11/06
13:38:22
0.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری