تا خرداد ماه امسال انجام می شود

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد

به گزارش ارتباط با مشتری، تابحال ۳۴۱ هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله ی اجرا رسیده و برنامه شناسایی اراضی دولتی و خصوصی به منظور اجرای پروژه ها در سال ۱۴۰۲ شروع شده که تا خرداد سال جاری صورت می گیرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حمایت و ساخت سالیانه ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را در روستاها، شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و برخی شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر را در دستور کار دارد که تابحال ۳۴۱ هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله ی اجرا رسیده است. اوایل بهمن ماه سال قبل میانگین پیشرفت واحدهای شهری تحت نظر بنیاد مسکن ۲۳ درصد و واحدهای روستایی ۴۵ درصد عنوان شد. هم اکنون بیشتر از ۷۲ هزار واحد از مرحله ی فونداسیون عبور کرده است. بیشتر از ۳۰۰۰ واحد در حین نازک کاری و نزدیک ۲۰۰ واحد افتتاح و به مردم واگذار شده است. ۳۰۰۰ واحدی که در مراحل پایانی قرار دارد فروردین ۱۴۰۲ همزمان با سالروز تشکیل حساب صد امام (ره) افتتاح می گردد.
بیشتر بخوانید
توضیح رئیس بنیاد درباره ی قیمت مسکن ملی
درمورد برنامه های سالجاری هم حمیدرضا سهرابی - معاون مسکن شهری بنیاد مسکن - گفته است: بنیاد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت آغاز به شناسایی اراضی دولتی خصوصی کرده است تا بتواند برای تولید مسکن در سال آتی توافق های لازم را انجام بدهد و در صورت نیاز الحاق با شرایط قانونی صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به این که تأمین اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرآیندی زمانبر است و توافقات باید با بخش خصوصی و منابع طبیعی انجام و فرایند قانونی برای الحاق به محدوده صورت گیرد، بیان نمود: برای این منظور اراضی شناسایی شده در کمیته طراحی، برنامه ریزی و شورای برنامه ریزی تعیین تکلیف می شود.
سهرابی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: نتایج بررسی اراضی شناسایی و معرفی شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت حداکثر تا ۳ ماه نخست سال ۱۴۰۲ اعلام می شود تا ساخت مسکن بر روی اراضی فاقد مشکل آغاز شود.
منبع:

1402/01/02
13:43:25
0.0 / 5
153
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری