آخرین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

آخرین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

به گزارش ارتباط با مشتری، بر مبنای آخرین نتایج اجرای طرح یارانه دستمزد بیشتر از ۴۲ هزار نفر متقاضی ثبت نام کرده و بیشتر از ۳۶ هزار نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد همچون طرح های موثر وزارت کار در حوزه اشتغال و بازار کار بشمار می رود که بر مبنای آن، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوب شورای عالی کار به شکل یارانه از سوی دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و بمنظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت های شغلی و پشتیبانی از بنگاه های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده و مناطق کم برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.

شغل اولی ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار و همینطور بنگاه­ های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردار، جامعه هدف این طرح را می سازند.تازه ترین گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد حاکی از آنست که ۴۲ هزار و ۲۱۱ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۸۷ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده اند. این نتایج نشان میدهد که تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه های گذشته افزایش داشته و قراردادهای بیشتری منعقد شده و ۶۹۵۸ کارفرما هم از طرح استقبال کردند.شرایط بهره مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به این نحو است که داوطلبان و جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال اعلام شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما بمنظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و پشتیبانی از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن باعث تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای بهره مندی از مزایای این طرح و دریافت یارانه دستمزد می توانند به سامانه https: //pyd.mcls. gov.ir وزارت کار رجوع و ثبت نام کنند.1402/01/03
20:32:25
0.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری