استاندار سمنان در گزارش ارتباط با مشتری؛

نرخ بیکاری استان سمنان ۵ و هفت دهم درصد

نرخ بیکاری استان سمنان ۵ و هفت دهم درصد

به گزارش ارتباط با مشتری، استاندار سمنان اظهار داشت: طبق اعلام مرکز آمار کشور، میزان نرخ بیکاری استان در زمستان سال قبل ۵.۷ درصد بوده است.سید محمدرضا هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که مرکز آمار ایران، میزان بیکاری استانهای کشور را منتشر نموده است، بیان نمود: نرخ بیکاری در استان سمنان طی زمستان ۱۴۰۱ به پایین ترین میزان خود در سالهای اخیر یعنی ۵.۷ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه این میزان، کمترین نرخ بیکاری در ۱۸ سال گذشته در سرتاسر استان سمنان بوده است، اضافه کرد: یکی از اقداماتی که به رشد اشتغال در استان منجر شده، راه اندازی کارخانه های راکد در سال قبل و تثبیت اشتغال آنها بوده است.
استاندار سمنان همینطور از اعطای تسهیلات بانکی در زمینه اشتغال بخصوص تبصره ۱۸ اشاره نمود و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱، برای بیشتر از ۱۶ هزار نفر بر مبنای سامانه رصد اشتغال، در استان سمنان شغل بوجود آمده است.
هاشمی همینطور ضمن اشاره به رشد مشارکت نیز، اظهار داشت: نرخ مشارکت و نسبت اشتغال در زمستان ۱۴۰۱ نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته که نشانگر کاهش بیکاران و افزایش شاغلان در استان است.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در کشور ۹.۷ درصد ارزیابی شده است، ابراز کرد: سمنان کمترین میزان بیکاری با ۵.۷ درصد را در میان استانهای کشور به خود مختص کرده است.
استاندار سمنان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان سمنان در زمستان سال ۱۴۰۰، هفت درصد اعلام شده بود، تصریح کرد: در زمستان سال ۱۴۰۱ شاهد کاهش آمار بیکاری در استان به ۵.۷ درصد هستیم همینطور نرخ تثبیت اشتغال هم در سال ۱۴۰۰؛ ۴۲ درصد بود که ادر زمستان سال قبل به ۴۲.۷ درصد افزایش پیدا کرد.

1402/01/31
03:50:10
0.0 / 5
356
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری