تجدیدنظر در دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری

تجدیدنظر در دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری

به گزارش ارتباط با مشتری، با تجدید نظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری در قالب تفاهمنامه سه جانبه میان سازمان تأمین اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر ایجاد خواهد شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بیمه بیکاری یکی از حمایت های اجتماعی است که سازمان تامین اجتماعی برمبنای آن مکلف است با دریافت حق بیمه بیکاری مقرر به کارگران مشمول قانون بیمه که بطور غیر ارادی بیکار و از طرف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده اند، مقرری بیمه بیکاری پرداخت کند.

بیمه بیکاری به کارگران مشمول قانون کار و تابع قانون تامین اجتماعی دارای کارفرما تعلق می گیرد و برمبنای آن کارفرما مکلف است ۳ درصد از مزد کارگر را به صندوق بیمه بیکاری واریز نماید. بیمه بیکاری به دارندگان بیمه اختیاری یا خویش فرمایی تعلق نمی گیرد.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۹ قانون بیمه بیکاری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای مکلف است همزمان با اجرای قانون بیمه بیکاری، آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری موضوع بند "ج" ماده (۷) این قانون را در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و یا مراکز آموزش جوار کارخانجات فراهم آورد.

طبق این تبصره هزینه های مربوط از محل اعتبارات حساب صندوق بیمه بیکاری مطابق بخشنامه ای قابل پرداخت می باشد که به پیشنهاد سازمان های آموزش فنی و حرفه ای کشور و تامین اجتماعی تهیه و به تصویب وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواهد رسید.

در راستای این مساله دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری با تصمیم مشترک رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مورد تجدیدنظر قرار گرفته است.

آنطور که امیر میمنت آبادی - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای آگاهی داده مقرر است دستورالعمل آموزش های بیمه بیکاری با تنظیم تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان تامین اجتماعی و معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تصمیم مشترک دو طرف در آینده نزدیک تجدیدنظر شود.

به گفته وی با تجدیدنظر در دستور العمل آموزش های بیمه بیکاری زمینه آموزش های بیشتر به معرفی شدگان بیمه بیکاری در سطح کشور فراهم شده و اشتغال بیشتر نیروهای کار ماهر را شاهد خواهیم بود.

به اعتقاد کارشناسان موضوع آموزش مهارتی مقرری بگیران بیمه بیکاری از اهمیت به سزایی برخوردارست و با توجه به این که مقرری بگیران بیمه بیکاری مدت زمان محدودی می توانند از مقرری بهره گیرند طبعا گذراندن دوره های آموزش مهارتی و فنی و حرفه ای به جهت بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری و بکارگیری مجدد در واحدهای اقتصادی امری لازم است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بهره مندی متقاضیان بیمه بیکاری از آموزشهای مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای یا مراکز آموزش جوار کارگاهی و کارخانه ها می تواند موجبات پایداری اشتغال نیروهای کار را فراهم آورد.
1402/03/04
12:38:22
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری