تاثیرات هفته کاری 4 روزه برای زنان چیست؟

تاثیرات هفته کاری 4 روزه برای زنان چیست؟

ارتباط با مشتری: خراسان رضوی هفته کاری چهار روزه در کشورهایی مانند ایسلند، ژاپن و ایالات متحده بصورت آزمایشی اجرا شده و ثابت شده است که چهار روز کاری در هفته موجب بهبود تعادل بین کار و زندگی، کاهش فشار و افزایش راندمان می شود.


به نقل از ویفروم، در آزمایشی طی سال ۲۰۲۲ در مورد هفته کاری چهار روزه، مردان گزارش کردند که زمان بیشتری را صرف مراقبت از کودکان و کارهای خانه می کنند، در صورتیکه زمان زنان برای انجام این مسئولیت ها کم شده است.
پیش از همه گیری، تعداد انگشت شماری از شرکتها درحال آزمایش چهار روز کاری در هفته بودند اما حالا این نوع کار کردن درحال تبدیل شدن به جریان اصلی است.
دولت ژاپن در همه گیری، کارفرمایان را تشویق کرد که یک برنامه چهار روزه را اتخاذ کنند و در ایسلند، این امر عادی است که ۸۶ درصد از کارگران حالا این امکان را دارند که چهار روز هفته کار کنند.
۳۳ شرکت در سال ۲۰۲۲، در ۶ کشور، همچون ایالات متحده و کانادا، در آزمایشی ۶ ماهه از هفته کاری چهار روزه شرکت کردند.
بر مبنای نظرسنجی کارگران گزارش کردند که فرسودگی شغلی کمتری داشتند، از زندگی و رضایت شغلی بالاتری برخوردار بودند، تعادل بین کار و زندگی را بهبود بخشیدند و رفاه روانی و عاطفی بهتری داشتند. مردان با چهار روز کاری در هفته گزارش کردند که ۲۲ درصد زمان بیشتری را برای مراقبت از کودکان و ۲۳ درصد زمان بیشتری را برای کارهای خانه سپری می کنند، در صورتیکه زمان زنان برای انجام این مسئولیت ها کم شد.
در سال گذشته، تقریباً یک سوم از زنان به کاهش ساعات کاری خود، انتخاب شغلی آسان یا ترک نیروی کار فکر کرده اند اما چگونه از آنها انتظار می رود بین زمان و پول یکی را انتخاب کنند؟
بدون شغل، بسیاری نمی توانند از عهده مراقبت از کودک، مراقبت از سالمندان یا هزینه های زندگی خود برآیند. ترک شغل آنها نیز فدای پیشرفت شغلی و در نتیجه افزایش دستمزد طولانی مدت می شود.
هفته کاری چهار روزه خصوصاً هفته ای که حقوق تمام وقت را کاهش نمی دهد، گزینه ای برای متعادل کردن هر دو ارائه می دهد.
منبع:

1402/03/29
12:59:32
0.0 / 5
295
تگهای خبر: زندگی , شركت , شغل , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان ارتباط با مشتری
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری