اشتغال پایدار با مجهز شدن به آموزش های فنی وحرفه ای شدنی است

اشتغال پایدار با مجهز شدن به آموزش های فنی وحرفه ای شدنی است

به گزارش ارتباط با مشتری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: برای رسیدن به اشتغال پایدار، راهی جز مجهز شدن به آموزش های فنی و حرفه ای نداریم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، بهره برداری از ۱۰۰۰ پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شروع شد. برای اجرای این پروژه ها بیش از ۱۱ هزار میلیاردریال هزینه شده است.
توجه ویژه به بخش های دولتی و غیردولتی
مهرداد عظیمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: این پروژه ها در بخش دولتی و غیردولتی، امروز به مرحله افتتاح و بهره برداری رسیده که پروژه های بخش دولتی، شامل افتتاح ۶ مرکز دولتی، ۷ مرکز مدیریت، ۲۴ کارگاه آموزش دولتی، ۶ واحد پذیرنده محیط کار واقعی، ۳ تجهیز کارگاه آموزشی و ۳ واحد کارگاه سنجش است که با بهره برداری از آنها، ۱۳ هزار نفر سنجش به ظرفیت آموزشی این سازمان در بخش دولتی اضافه می شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: در بخش غیر دولتی هم ۸۷۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای، ۶ کارگاه آموزش محیط کار واقعی، ۷ مرکز مهارت آموزی و مشاور شغلی دانشگاهی و ۷۳ عنوان مرکز آموزش جوار کارگاهی راه اندازی شد که مجموع این پروژه ها به ایجاد اشتغال مستقیم حداقل ۲۶۰۰ نفر کمک می نماید.
وی اضافه کرد: با صرف ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش غیر دولتی، ۳۸ هزار نفر دوره آموزش در سال به ظرفیتهای آموزشی این سازمان اضافه می شود.
به گفته رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، طی این دوره، ۱۸۷ هزار نفر آموزش نیز در عرصه مشاغل خانگی به ثبت رسیده که نسبت به دولت قبل ۳۷ درصد رشد داشته است.
فنی و حرفه ای مسیر رسیدن به اشتغال پایدار
سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح و بهره برداری از ۱۰۰۰ پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال پایدار، راه گریزی جز مجهز شدن به آموزش های فنی و حرفه ای وجود ندارد. در این جهت ضروریست، طراحی های آموزشی این سازمان برمبنای اولویت سنجی بازار کار محقق شود.
وی اضافه کرد: امروز ایران اسلامی به یک کارگاه بزرگ اجرائی، عمرانی و آموزشی تبدیل گشته که مثال شاهد آن، بهره برداری از ۱۰۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای و کارگاه های آموزشی با اعتبار بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است. اهمیت سازمان آموزش فنی وحرفه ای در نهضت ملی مهارت، یکی از ادعاهای بزرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است؛ مرزهای توسعه زمانی درنوردیده می شود که کارگزاران توسعه محور مجهز به ابزار عمل و علم باشند.
مرتضوی با اعلان اینکه برای ایجاد اشتغال و برون رفت از مشکلات و پدیده ها و لطمه های اجتماعی در فنی و حرفه ای، شاهد تلفیق علم و عمل هستیم، اشاره کرد: باید در عرصه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، طرحی نو در انداخت که مجهز به آموزش فنی و حرفه ای باشد.
وی اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای، ناترازی در جذب نیرو و پرداخت ها بود و در ۲ سال گذشته، اقدامات مطلوبی درباره ی همسان سازی حقوق و مزایای انجام شد، هرچند تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله داریم. از طرف دیگر بازطراحی، تنظیم و ارائه لایحه اساسنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تصویب در مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، اقدامی ضروری بود که محقق شد.
مرتضوی اظهار امیدواری کرد، برمبنای اساسنامه جدید بتوانیم به تفکر مردمی سازی اقتصاد و واگذاری امور مردم به مردم در عرصه آموزش های فنی و حرفه ای بیش از پیش، محقق شود.


منبع:

1402/11/23
08:32:22
0.0 / 5
103
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری