تلفات تصادفات رانندگی در آلمان مرگ روزانه ۸ نفر در ۲۰۲۳

تلفات تصادفات رانندگی در آلمان مرگ روزانه ۸ نفر در ۲۰۲۳

ارتباط با مشتری: اداره آمار فدرال آلمان اعلام نمود در سال 2023 میلادی روزانه 8 نفر در این کشور بر اثر سوانح رانندگی جان خودرا از دست داده اند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق همین طور حدود یک سوم تصادفات رانندگیِ منجر به مرگ در مناطق شهری رخ داده است.
اداره آمار فدرال آلمان در تشریح تلفات جانی ناشی از حوادث رانندگی در سال ۲۰۲۳ اعلام نمود روزانه بطور متوسط ۸ نفر در اثر این سوانح جان خودرا از دست داده و حدود ۱۰۰۴ نفر نیز مجروح شده اند.
بر اساس گزارش این اداره، سال قبل میلادی در مجموع حدود ۲۸۳۹ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند. این میزان در سال ۲۰۲۲، حدود ۲۷۸۸ مورد بود. همین طور تعداد مجروحان حوادث ترافیکی در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال پیش از آن، ۱.۵ درصد افزایش داشت و به ۳۶۶ هزار و ۵۵۷ نفر رسید.
بنابر این آمار تقریباً نیمی از کسانی که در حوادث ترافیکی جان خودرا از دست دادند، سرنشینان خودرو و حدود یک پنجم آنها نیز موتورسوار یا اسکوترسوار بودند.
همین طور بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۳، میزان مرگ و میر در بین دوچرخه سواران ۱۷ درصد افزایش داشته است.
حدود یک سوم تصادفات مرگبارِ سال ۲۰۲۳ در آلمان در مناطق شهری رخ داده است/ عکس: دویچه وله به گزارش دویچه وله، با اینحال طی این ۱۳ سال تعداد کل کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی حدود ۲۲ درصد کم شده است.
آمار تازه همین طور حاکی از آن هستند که تعداد تصادفات ناشی از مصرف الکل در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال پیش از آن حدود چهار درصد کاهش داشته است.
پلیس فدرال آلمان ۲.۵ میلیون سانحه رانندگی را در سال ۲۰۲۳ در جاده های آلمان ثبت نمود که این میزان پنج درصد بیش از سال ۲۰۲۲ بود اما در بیشتر موارد، این تصادفات تنها منجر به خسارت مالی شده بودند.
بیشتر بخوانید:
تصادفات جاده ای در جهان سالانه بیش از یک میلیون قربانی می گیرد/ آلمان رکورددار تلفات در اروپا چگونه از خواب آلودگی حین رانندگی جلوگیری کنیم؟ بر طبق آخرین بروزرسانی سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تصادفات رانندگی که در کشورهای مختلف جهان رخ می دهد سالانه جان حدود ۱.۱۹ میلیون نفر را می گیرد و مصدومان زیادی نیز برجای می گذارد.
از نظر کارشناسان بعد از آموزش رانندگان و فرهنگ سازی در حوزه رعایت مقررات رانندگی، باید کیفیت ایمنی جاده ها و خودرو ها را بالا برد تا هر تصادف جاده ای ساده ای منجر به کشته شدن سرنشینان خودرو نشود.
منبع:

1403/04/16
11:31:57
0.0 / 5
118
تگهای خبر: آموزش , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری