مقام مسئول كارگری مطرح كرد

راهكارهای تامین بودجه اشتغال در سال آینده

راهكارهای تامین بودجه اشتغال در سال آینده

ارتباط با مشتری: یك مقام مسئول كارگری به جای افزایش قیمت حامل های انرژی، واگذاری بنگاهها به بخش خصوصی و درآمدهای مالیاتی را برای تامین بودجه اشتغال به دولت پیشنهاد كرد.داوود امیری ـ در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: اگر دولت می خواهد برای اشتغال سرمایه گذاری كند باید راه حل های دیگری غیر از افزایش قیمت سوخت و گازوییل را درنظر بگیرد.

او ادامه داد: در شرایط كنونی باید از محل درآمدهای مالیاتی، فروش نفت و محصولات نفتی و پتروشیمی درآمد متصور شویم و در بخش اشتغال سرمایه گذاری نماییم. واگذاری بنگاههای دولتی به بخش خصوصی و كوشش برای خصوصی سازی واقعی هم می تواند درآمدهای دولت را افزایش دهد.

نایب رئیس كانون شورای اسلامی كار خراسان شمالی اضافه كرد: اگر دولت اراده جدی برای مبارزه با قاچاق كالا داشته باشد می تواند از این طریق، اشتغال را رونق و فرصتهای شغلی را افزایش دهد و بازار مصرف و تقاضا را مدیریت كند.

امیری خاطرنشان كرد: به علت آنكه منابع درآمدی دولت كاهش یافته و دخل وخرج دولت نمی خواند، افزایش قیمت حامل های انرژی در بودجه سال ۱۳۹۷ را مطرح كرده است.

او ادامه داد: آنچه مسلم است افزایش قیمت حامل های انرژی، تاثیر منفی بر تورم و گرانی در بازار كار می گذارد. زمانی بار تورم را تحمل می نماییم و در كنارش روی اشتغال سرمایه گذاری می نماییم، ولی نمی توانیم این مساله را نادیده بگیریم كه وقتی با حجم گسترده قاچاق در كشور مواجهیم اگر هزینه تولیدمان بیشتر شود تولید هم متضرر و راكد می گردد.

به گفته این مقام مسئول كارگری با ركود تولید در كشور مشاغل موجود هم از دست خواهند رفت و اگر سرمایه گذاری منجر به اشتغال هم داشته باشیم با اشتغال از دست رفته در نقطه سر به سر قرار خواهند گرفت.
1396/10/16
18:28:23
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: اشتغال , بودجه , تورم , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری