ربیعی مطرح كرد؛

یك ابهام مهم در حادثه سانچی، اقدامات چین و ژاپن قابل قبول بود

یك ابهام مهم در حادثه سانچی، اقدامات چین و ژاپن قابل قبول بود

ارتباط با مشتری: وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت كه یكی از ابهامات در حادثه برای سانچی این است كه چرا این نفتكش علامتی به كشتی چینی نداد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از صدا و سیما، علی ربیعی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما اظهار داشت: حضور من برای رسیدگی و كنترل ابعاد حادثه نفتكش، اقدامی نامتعارف و به دور از قوانین بین الملل بود اما این كار را وظیفه خود دانستم. به دنبال این حضور با فرماندهان چینی ملاقات هایی برای دریافت گزارش حادثه داشتیم.

او ادامه داد: از آنجائیكه انتقال پیكر سرنشینان برای ما مهم بود به دنبال كنترل آتش بودیم تا بتوانیم به محل وقوع حادثه نزدیك شویم.

ربیعی اظهار داشت: عده ای منتقد هستند كه اگر می دانستید كه سرنشینان نفتكش در ساعات اولیه انفجار كشته شده اند چرا برای كمك به محل حادثه رفتید؟ پاسخ این است كه اگر حتی یك اِپسیلون هم امكان زنده ماندن آنها وجود داشت حضور ما وظیفه انسانی و دینی ما بود.

ربیعی اضافه كرد: بی گمان حجم آتش در ساعات اولیه، هر كسی را كه در سطح نفتكش بوده را از بین برده است همینطور وجود گازهای سمی امكان زنده ماندن هموطنانمان را نمی داده است، ضمن اینكه كسانی هم كه در موتورخانه پناه گرفته بودند از هوای سالمی تنفس نمی كردند و به مرور زمان حتماً دچار خفگی شده اند.

او خاطرنشان كرد: شایعاتی كه از وجود موشك و برخورد آن با كشتی سخن می گوید حاصلی غیر از افزودن غم و ماتم برای خانواده شهدای حادثه به همراه ندارد.

ربیعی اضافه كرد: در ساعات اولیه حضور در محل حادثه و بررسی های اولیه، دیدگاه ما كاملاً منفی بود اما وقتی با رسیدگی ها و اقدامات درست و به موقع چینی ها و ژاپنی ها مواجه شدیم نظرمان عوض شد، اقدامات صورت گرفته برای اطفای حریق به قدری بود كه در منطقه دیگر فومی جهت استفاده باقی نمانده بود و ما مجبور به خرید فوم از دیگر كشورها شدیم، روی هم رفته اقدامات كشورهای چین و ژاپن در حد قابل قبول بوده است.

­وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: حادثه نفتكش سانچی در طول حوادث دریایی بی سابقه می باشد زیرا نخستین بار است كه نفتكش با این حجم محموله نفتی دچار حادثه می گردد.

ربیعی اظهار داشت: هزینه های امدادرسانی به این حادثه به عهده چینی ها و بخشی هم به عهده ما و برخی شركت های طرف قرارداد نفتی ما است.

او از دارا بودن استانداردهای به روز جهانی نفتكش مورد حادثه گفت و اضافه كرد: علت وجود پرچم پاناما بر فراز آن هم هزینه های بالای حمل و نقل دریایی بوده است.

ربیعی از پلمپ بودن جعبه سیاه نفتكش اطلاع داد و اظهار داشت: اطلاعات این جعبه با حضور نمایندگان پانامایی، ایرانی و چینی مطالعه خواهد شد.

او خاطرنشان كرد: شایعات انتشار یافته در مورد این حادثه توسط رسانه ها و نشریات غیر حرفه ای و غیرتخصصی است و اگر در رسانه های خارجی و رسمی هم شایعه ای درج شود بی گمان كاركرد سیاسی دارد.

ربیعی یكی از ابهامات موجود را این پرسش دانست كه چرا این نفتكش علامتی به كشتی چینی نداد.

او تصریح كرد: در بررسی ها و مطالعه جعبه سیاه باید به این نكته توجه نماییم.

1396/10/26
20:11:10
5.0 / 5
5438
تگهای خبر: تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری