دلار نخرید ضرر می كنید

دلار نخرید ضرر می كنید

ارتباط با مشتری: در ایام اخیر بازار ارز از نوسان شدیدی تری نسبت به گذشته برخوردار شده و ركورد ۴۷۰۰ تومان هم برای دلار به ثبت رسید اما مسئولان امر تاكید دارند كه جریان به این روال نخواهد ماند و دلار در ماه های پایانی سال كه اكنون وارد آن شده ایم در روند كاهشی مناسبی قرار می گیرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مشاهدات نشان داده است كه ارز در بازار آزاد با افزایش تقاضا روبرو شده و صرافی ها پس از افزایش قیمت ارز در ایام اخیر شلوغ تر شده است، همینطور از سوی دیگر در بازار سكه میل به سمت فروش بیش از خرید است.
امروز اما رئیس كل بانك مركزی با بیان این كه قیمت ارز در ایام آینده در روندی كاهشی قرار می گیرد، تاكید كرده كه سرمایه گذاری در نرخ ارز توجیه نداشته و كسانی كه منابع خویش را به ارز تبدیل می كنند، ضرر خواهند كرد
بر اساس گفته های سیف اكنون شاخص های كلان اقتصادی اعم از تورم و رشد اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار دارند، در كنار آن درآمدهای ارزی نسبت به گذشته وضعیت خوبی دارند، به صورتی كه صادرات نفت نسبت به سال قبل افزایش دارد و قیمت هر بشكه آن به دامنه ۷۰ دلار رسیده است، ازاین رو دلیلی وجود ندارد در بلندمدت وضعیت ارزی دچار نوسان شود.
تمایل بازار به سمت خرید ارز تا فروش آن
از سوی دیگر به قول بعضی از صرافی ها در ایام گذشته كه قیمت ارز افزایشی شد، تقاضا برای ارز بیشتر شده است و بازار بیشتر به سمت خرید ارز متمایل است تا فروش آن. بخشی از این افزایش قیمت ناشی از جوی است كه میان مردم بوجود آمده و میل به خرید را افزایش داده است.
بازار آزاد ارز و سكه در ایام اخیر با روند صعودی قابل ملاحظه و بی سابقه ای در ایام اخیر همراه شده است. دلار آمریكا كه در روز گذشته به مرز ۴۷۰۰ تومان هم رسید مشاهدات از میدان فردوسی نشان داده است كه اندكی با كاهش قیمت روبرو شده است. هر دلار آمریكا ۴۶۶۰ تومان خریداری و ۴۴۸۵ تومان به فروش می رسد كه حدود ۱۵ تومان پایین تر از قیمت روز گذشته است.
بازار آزاد ارز در صرافی ها و دلالان ارز در خیابان فردوسی حال و هوای خاصی دارد. بازار شلوغ تر از روزهای گذشته است و صرافی ها از مشتری های بیشتری میزبانی می كنند. پشت تابلو قیمت بیشتر صرافی ها جمعیت زیاد است و مردم قیمت ها را زیر ذره بین برده اند و قیمت ها هم سریع تغییر می كند. در بین دلالان ارز هم تب و تاب زیاد است و جمعیت زیادی دور و برشان جمع شده اند و به معامله انواع ارز بخصوص دلار و یورو مشغول هستند.
ثبت ۴۲ میلیارد تومان كلاهبرداری و تراكنش غیرمجاز
این روزها كم نیستند شكایت های مربوط به برداشت های غیرمجاز در فضای مجازی، در این باره ارقام متفاوتی مطرح است به صورتی كه پزشكی می گفت ۷۰ میلیون تومان از حساب وی برداشت شده است؛ آمار نشان داده است كه در نیمه اول امسال حدود ۴۲ میلیارد تومان كلاهبرداری و تراكنش غیرمجاز در فضای الكترونیك انجام شده است.
این خبر را آذری جهرمی - وزیر ارتباطات - اعلام و با اشاره به اهمیت امنیت حاكم بر عملیات الكترونیك شبكه بانكی گریزی به برخی آمارهای موجود ارائه شده از جانب پلیس فتا خاطرنشان كرد كه پلیس فتا بعنوان پلیس امینیت فضای مجازی اعلام می كند كه بیش از ۶۰ درصد شكایت های اعلامی به آن مربوط به برداشت های غیرمجاز بانكی است.
به گفته او با عنایت به حجم بالای شكایات و همینطور برداشت های غیر مجاز بانكی و از طرفی عدم مسئولیت بانك ها در این مورد شبكه بانكی باید به ارتقای امنیت در حوزه الكترونیك توجه ویژه داشته باشد.
جولان آبمیوه های عربی و قاچاق در بازار
بررسی ها نشان داده است انواع آبمیوه های قاچاق و بخصوص آبمیوه های عربی در اغلب مراكز خرید جولان می دهند و ماه هاست پیگیری ها درباره وضعیت قاچاق انواع آبمیوه از جانب ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز بی نتیجه مانده است.
بر این اساس در ماه های گذشته اخباری در خصوص كشف محموله های قاچاق آبمیوه انتشار یافته موضوعی كه به نوع خود می تواند مهر تائیدی بر داستان قاچاق انواع نوشیدنی ها باشد.
حتی بدون این اخبار هم گذری در بازار، به خوبی گویای این است كه انواع آبمیوه هایی كه ممكن است حتی سلامت آنها مورد تردید باشد در بازار جولان می دهند. بخش قابل توجهی از این نوشیدنی ها هم متعلق به كشورهای عربی هستند. این در شرایطی است كه سازمان غذا و دارو به ایسنا گفته بود چندین سال است برای واردات هیچ نوشیدنی از كشورهای عربی بخصوص عربستان و امارات مجوز داده نشده است.
جعبه سیاه دو كشتی حادثه سانچی همزمان باز می شوند
۱۶ دی ماه بود كه یك كشتی فله بر چینی در نزدیكی آب های شانگهای به نفتكش ایرانی سانچی برخورد كرد و در جریان آن ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی به علت حریق و انفجارهای سنگین جان خویش را از دست دادند كه پیكر ۲۹ نفر از جان باختگان همچنان مفقود است. این كشتی ۲۴ دی ماه، بعد از هشت روز سوختن نهایتا غرق شد.
اكنون معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده كه بازگشایی جعبه سیاه نفتكش در دستور كار آژانس ایمنی دریایی چین قرار دارد و پیش بینی می گردد كه جعبه سیاه هر دو كشتی به صورت هم زمان باز شوند.
طبق اعلام محمد راستاد - رییس سازمان بنادر و دریانوردی - همان گونه كه پیش از این هم اعلام شده بود، احیانا برای اعلام گزارش نهایی بررسی جعبه های سیاه به سه ماه زمان نیاز خواهد بود.
سازمان بنادر ایران اعلام نموده كه طبق قوانین بین المللی باید در زمان بازگشایی جعبه سیاه، تمام ذی نعفان حضور داشته باشند و از این رو، جعبه سیاه نفتكش سانچی با حضور نمایندگان ایران، چین، پاناما و همینطور شركت اروپایی سازنده جعبه سیاه رمزخوانی خواهد شد.
وسعت آلودگی نفتی سانچی سه برابر شد
از سوی دیگر با گذشت بیش از یك هفته از غرق شدن نفتكش سانچی در بین شعله های آتش، آلودگی در رابطه با این نفتكش در ساحل شرقی چین بیش از سه برابر شده است.
اداره اقیانوسیه دولتی چین در بیانیه ای اعلام نمود مقامات تا روز یكشنبه سه لكه نفتی را با مجموع وسعت ۳۳۲ كیلومتر مربع (۱۲۸ مایل مربع) مورد بررسی قرار دادند در صورتی كه وسعت این آلودگی تا روز چهارشنبه ۱۰۱ كیلومتر مربع بود.
نفتكش سانچی كه حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات نفتی بود كه نوع آن با آلودگی نفت سنگین متفاوت بوده و برای زندگی دریایی فوق العاده سمی و كشنده است در صورتی كه پاكسازی آن از آب هم دشوارتر است.
گروه حافظ محیط زیست "صلح سبز" اعلام نموده منطقه ای كه نفتكش سانچی در آن غرق شده است، محل زندگی گونه های دریایی مهمی بوده است. همینطور در مسیر مهاجرت پستانداران دریایی عظیم الجثه مانند نهنگ ها قرار دارد.
سمند ایران راهی بلاروس می شود
امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت از همكاری های مشترك ایران و بلاروس در زمینه خودرو اطلاع داد و اعلام نمود: قرار شده سمند در بلاروس تولید شود.
محمد شریعتمداری اظهار نمود: برای توسعه روابط بانكی دو كشور و مسئله نقل و انتقال وجوه، مذاكراتی صورت گرفته و یك خط اعتباری ۵۰ میلیون یورویی برای فعالیت تجار ایرانی در بلاروس تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به اینكه به دنبال برنامه ریزی های صورت گرفته در سال گذشته، روابط تجاری دو كشور با جهش مواجه شده است، اضافه كرد: در حوزه خدمات فنی - مهندسی هم اتفاقات خوبی رخ داده است. البته اخیرا به علت تحریم ها مشكلاتی بوجود آمده كه برای رفع آنها در حال تلاش هستیم و امید داریم بزودی این مشكلات برطرف شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور متذكر شد برای گسترش روابط تجاری دو كشور، باآنكه سقفی تعیین نشده اما بدون محدودیت، همكاری های تجاری در حوزه های مختلف گسترش خواهد یافت و در عرصه ای مانند خودروسازی، اكنون همكاری های مشترك شروع شده تا سمند ایرانی در بلاروس تولید شود و از این طریق این محصول به بازارهای اوراسیا راه پیدا كند.
دلایل تاخیر در واگذاری مسكن مهر پردیس
آنطور كه در خبرها آمده ظاهرا یكی از دلایل اصلی به تاخیر افتادن واحدهای مسكن مهر شهر جدید پردیس، فشارهای غیرقانونی است كه اداره مالیات به شركت عمران شهر جدید پردیس تحمیل می كند.
به گفته سعید غفوری - مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس - مالیات تكلیفی مورد ادعای سال ۱۳۹۱ اداره كل مالیاتی شرق استان تهران از شركت عمران شهر جدید پردیس مرتبط با آماده سازی و ساخت مسكن مهر بیش از ۱۰ میلیارد تومان است و این در شرایطی است كه طبق مصوبه شماره ۳۰۵۶۲/ ت ۰۴۹۱۲۸ مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ هیأت وزیران، ساخت و آماده سازی پروژه های مسكن مهر از پرداخت مالیات معاف بوده و تنها باید مبلغ ۳۰۰ هزار تومان مالیات از هر واحد مسكن مهر وصول و پرداخت شود.
در این رابطه واحد اجرایی مالیات بارها نسبت به انسداد حساب های شركت عمران پردیس اقدام و مبلغی را خلاف مقررات برداشت كرده است و مجدداً بدون توجه به شرایط موجود در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۳۹۶ نسبت به انسداد كلیه حساب های بانكی شركت عمران پردیس اقدام و متاسفانه به تازگی نسبت به برداشت بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از حساب درآمد غیرقابل برداشت خزانه اقدام كرده است كه این امر سبب وقفه در عملیات اجرایی مسكن مهر و به تعویق افتادن حقوق حقه متقاضیان مسكن مهر پردیس شده است.
ماجرای واردات آیفون توسط تامین اجتماعی
در حوزه ارتباطات این روزها خبری درباره واردات گوشی آیفون از جانب تامین اجتماعی دست به دست می شد كه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره این مورد اعلام نمود: شركت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی دولتی نیست و كمتر از ۲. ۵ درصد كل آیفون ها را این شركت ثبت سفارش كرده كه البته لزوما منجر به ترخیص هم نشده است.
به گفته محمدجواد آذری این شركت بازرگانی بین المللی تامین اجتماعی دولتی نیست و سهام آن متعلق به بازنشستگان تامین اجتماعی است.
بر این اساس كل ثبت سفارش سال جاری ۷۳۷۸ عدد آیفون و كل ثبت سفارش آیفون جاری تمام شركت ها ۳۰۴ هزار و ۶۱۴ عدد بوده است. به عبارتی كمتر از ۲. ۵ درصد كل آیفون ها را این شركت ثبت سفارش كرده كه البته لزوما منجر به ترخیص هم نشده است. كل ثبت سفارش گوشی امسال هم حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار عدد بود كه ثبت سفارش این شركت زیر یك پانصدم كل ثبت سفارش هاست.1396/11/03
13:20:39
5.0 / 5
5285
تگهای خبر: بانك , تولید , درآمد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری