ارزانی دلار و گرانی خودرو در سوانح گم شد!

ارزانی دلار و گرانی خودرو در سوانح گم شد!

ارتباط با مشتری: پس از گذشت چهار روز از هواپیمایی كه در مسیر یاسوج قرار داشت، هنوز تب و تاب این خبر در رسانه ها و جامعه نخوابیده بود كه امروز هم خبری در خصوص خروج یك قطار باری از ریل منتشر گردید كه خبرهای اقتصادی مهمی همچون بازگشت نرخ دلار به 4500 تومان و افزایش قیمت خودروهای داخلی در لابلای اخبار سوانح كم رنگ شد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، چهار روز از مفقود شدن هواپیمای «آسمان» در مسیر تهران-یاسوج، می گذرد و بعد از این مدت هیات فرانسوی هفت نفره به منظور همكاری در روند بررسی علت سقوط هواپیمای ATR شركت هواپیمایی آسمان وارد تهران شدند، چراكه بر مبنای استانداردهای بین المللی، كشور طراح و سازنده هواپیما می تواند بعد از بروز سانحه، نماینده ای جهت شركت در بررسی سانحه هواپیما اعزام كند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری گفته كه هم مقرر است پس از این جلسه كه با هدف بررسی فنی و تخصصی علت سانحه برگزار شده، این تیم فرانسوی از محل سانحه بازدید كنند تا پس از آن كارهای كارشناسی آغاز شود.

بلایی كه به خیر گذشت

اما در این میان از دیگر خبرهای مهمی كه امروز توجه خیلی از خوانندگان را به خود جلب كرد، واژگونی یك قطار باری بود. حدود ساعت ۱۱: ۳۰ امروز، شركت راه آهن اعلام نمود كه چند واگن از یك قطار باری در محدوده خط فرعی شهرستان كاشمر واژگون شده است كه خوشبختانه در جریان این اتفاق، هیچ مشكلی برای مسافر یا خط ریلی به وجود نیامده است.

ارز در مسیر ارزانی

از بحث سوانح كه بگذریم، در بین خبرهای اقتصادی امروز، ادامه سیر نزولی نرخ دلار كه حدود یك هفته از آغاز آن می گذرد، از مهم ترین خبرهاست. چراكه بعد از گذشت بیش از یك ماه نرخ دلار به حدود ۴۵۰۰ تومان برگشت و امروز قیمت دلار در بازار ۴۵۲۷ تومان معامله شد. همینطور هر سكه تمام بهار آزادی با قیمتی حدود یك میلیون و ۴۸۵ هزار تومان به فروش رسید كه این رقم نسبت به روزهای پیش از تعطیلات حدود ۵۰۰۰ تومان كاهش دارد.

ضرر برای بانك ها

در بخش كلان هم در حالیكه انتظار می رفت انتشار اوراق گواهی سپرده ۲۰ درصدی، ورود منابع به بانك ها را به همراه داشته و باعث جذب بخشی از نقدینگی شود، آنچه اكنون در بانك ها مشاهده می گردد این است كه اغلب مشتریان برای بستن حساب های سپرده سالانه ۱۵ درصد رجوع و برای تبدیل آن به اوراق گواهی ۲۰ درصدی اقدام می كنند؛ جریانی كه به وضوح و به اذعان مدیران بانكی به ضرر بانك ها تمام خواهد شد.

بعد از نوساناتی كه در بازار ارز بوجود آمده و تقاضا برای خرید دلار بالا رفت و قیمت ها را تا مرز ۵۰۰۰ تومان پیش برد، بانك مركزی سرانجام تصمیم به اجرای بسته ای گرفت تا بتواند در نتیجه اجرای آن بازار ارز را با جذب نقدینگی كنترل كند. با عنایت به این كه یكی از انتقادات مطرح شده طی ماه های اخیر كاهش دستوری سود بانكی و ورود منابع از بانك ها به سمت بازار ارز بود، بانك مركزی یكی از طریق های جذب نقدینگی را برگشت دوباره منابع به شبكه بانكی دانست و از این رو در بسته ارزی خود انتشار اوراق گواهی سپرده با سود ۲۰ درصد را در دستور كار قرار دارد.

ورود برای عرضه رسمی ارز دیجیتالی ایرانی

در خبری دیگر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیاده سازی آزمایشی نخستین ارز دیجیتالی كشور توسط پست بانك و عرضه به نظام بانكی برای تایید اطلاع داد.

محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود به ارزهای دیجیتالی و اهمیت آنها در دنیای كنونی اشاره كرده و نوشته كه در جلسه ای كه با هیئت مدیره پست بانك در مورد ارزهای دیجیتال مبتنی بر زنجیره بلوكی داشتم، مقرر شد این بانك اقدامات لازم برای پیاده سازی آزمایشی نخستین ارز دیجیتالی كشور را با استفاده از ظرفیت نخبگان كشور به عمل آورد. مدل آزمایشی برای بررسی و تایید به نظام بانكی كشور عرضه خواهد شد.

گرانفروشی را گزارش دهید
و اما باز هم تخلف در صنایع لبنی و گرانفروشی. امروز در گزارش دیگری اعلام گردید كه با افزایش غیرقانونی قیمت برخی واحدهای تولیدكننده لبنیات برخورد شده و این محصولات به نرخ های قبلی شان برگشته اند. بنابراین طبق تاكید سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان مردم موارد گران فروشی را گزارش كنند.

باز عید نزدیك شد و خودروها گران

در گزارش دیگری، ایسنا بازار خودرو را در آستانه عید بررسی نموده است. بر این اساس با نزدیك شدن ایام نوروز بار دیگر قیمت برخی خودروهای داخلی با افزایش مواجه شده است؛ به گونه ای كه پراید SE۱۱۱ معادل ۲۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۲۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵SLX معادل ۴۰۰ هزار تومان، سمند EF۷ معادل دو میلیون تومان، پژو پارس سال دو میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ معادل ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ مدل وی ۸ معادل دو میلیون تومان، رانا ۸۰۰ هزار تومان، دنا یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو اتومات یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساندرو استپ وی یك میلیون تومان، ساندرو استپ وی اتومات دو میلیون تومان، پارس تندر دو میلیون تومان، تندر ۹۰ پلاس اتومات دو میلیون تومان و تندر ۹۰ E۲ یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار افزایش قیمت داشته اند.
1396/12/03
14:29:39
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: بانك , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری