رهبر انقلاب در دیدار كارگران سراسر كشور:

امروز اتاق جنگ ضد ما، وزارت خزانه داری آمریكاست

امروز اتاق جنگ ضد ما، وزارت خزانه داری آمریكاست

ارتباط با مشتری: رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه امروز اتاق جنگ ضد ما، وزارت خزانه داری آمریكاست، خاطرنشان كردند: یك راه مقابله دشمنان با نظام جمهوری اسلامی، مقابله اقتصادی می باشد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بامداد امروز (دوشنبه) در آستانه روز كار و كارگر، در دیدار هزاران نفر از كارگران و كارآفرینان، اصلی ترین طراحی كنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی را جنگ اقتصادی دانستند و با تاكید بر اینكه تنها راه مقابله با این جنگ، پشتیبانی از كالای ایرانی و تكیه بر توانایی ها و ظرفیت های داخلی و چشم ندوختن به بیگانگان است گفتند: وظیفه دولت و مسئولان، مرتفع ساختن مشكلات و موانع كارآفرینان و كارگران و افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی است و وظیفه مردم هم تصمیم و عزم جدی برای خرید كالای ایرانی است.
رهبر انقلاب اسلامی همینطور با اشاره به جنگ و ناامنی و خونریزی ناشی از حضور امریكا در منطقه تاكید كردند: آن كسی كه باید از منطقه غرب آسیا خارج شود، امریكا است و نه جمهوری اسلامی و همانگونه كه چند سال قبل گفتم، دوران «بزن، در رو» تمام شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با گرامیداشت عید بزرگ نیمه شعبان و با تاكید بر ضرورت مغتنم شمردن ایام پربركت و معنوی ماه شعبان، گفتند: نیمه شعبان مظهر امید به آینده و امید به وعده تخلف ناپذیر الهی برای اصلاح نهایی جهان و تغییر شرایط ظالمانه كنونی بوسیله حضرت صاحب الزمان (عج) است.
ایشان در ادامه، نیروی انسانیِ بخشِ تولید بویژه كارگران را ثروتی عظیم خواندند و افزودند: مهمترین خصوصیت نیروی كار در ایران، این است كه هنر و اندیشه و انگیزه و خلاقیت او از سطح متوسط جهانی بالاتر است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بازدید چند ساعته عصر روز گذشته خود از نمایشگاه محصولات ایرانی در حسینیه امام خمینی(ره)، تاكید كردند: به رغم همه فشارها و تحریم ها و همه مشكلاتی كه مستكبران تولید می كنند اما تولیدات داخلی كه در این نمایشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و باید در مقابل نیروی كار ایرانی سر تعظیم فرود آورد و بنابراین باید دست هنرمند كارگر ایرانی را كه یكی از بهترین كارگران دنیاست، بوسید.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: با این حال برجستگی و هنرمندی نیروی كار ایرانی، اما متأسفانه عده ای در داخل، پشتیبانی از كالای ایرانی را یا باور نمی كنند و یا به آن عمل نمی كنند.
ایشان پشتیبانی از كالای ایرانی را به معنای پشتیبانی از نیروی كار و تولید داخل دانستند و خاطرنشان كردند: این حمایت، همه جانبه، و بر عهده مسئولان و همینطور مردم است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گلایه ها و مشكلاتی كه از جانب تولید كنندگان و كارگران مطرح می شود، گفتند: وظیفه دولت و مسئولان برای پشتیبانی از كالای ایرانی، مرتفع ساختن كامل موانع همچون مشكلات بیمه، بانكی، مالیاتی و كمبود نقدینگی است.
حضرت آیت الله خامنه ای تاكید كردند: اگر این مشكلات برطرف شوند، دیگر شاهد آن نخواهیم بود كه كارخانه ای با یك سوم ظرفیت خود كار كند زیرا خالی بودن ظرفیت یك كارخانه به معنای بیكاری متراكم در داخل است.
ایشان با تاكید بر اینكه پشتیبانی از كالای ایرانی، مانع از بیكاری كارگران خواهد شد و زمینه اشتغال جوانان تحصیل كرده را هم در بخش های مختلف تولید فراهم خواهد كرد، گفتند: وظیفه مردم در پشتیبانی از كالای ایرانی تصمیم جدی برای خرید تولیدات داخلی است.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از خرید كالای خارجی برغم وجود مشابه با كیفیت داخلی، افزودند: چرا عده ای بر خرید كالای خارجی اصرار دارند، این چه بدفهمی و مرضی است؟ همه دستگاههای دولتی و همینطور همه مردم باید تصمیم بگیرند كه از كالای ایرانی استفاده كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای یكی از نتایج پشتیبانی از كالای ایرانی را جلوگیری از تبعات اجتماعی، امنیتی و اخلاقی ناشی از بیكاری دانستند و خاطرنشان كردند: پشتیبانی از كالای ایرانی، یكی از بهترین و مؤثرترین شیوه های مقابله با طراحی اقتصادی دشمنان است زیرا آنان متوجه شده اند كه در جنگ سخت و نظامی به نتیجه نخواهند رسید.
ایشان افزودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رئیس جمهور دیگرِ امریكا كه همانند رئیس جمهور فعلی بداخلاق و هَجوگو بود، گفتم كه دوران «بزن در رو» گذشته است و می دانند كه اگر وارد درگیری نظامی با ایران شوند، چند برابر ضربه خواهند خورد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: آنها اكنون تمركز خویش را بر جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی گذاشته اند و اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه داری امریكا است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه راه مقابله با جنگ اقتصادی، تكیه بر توانایی ها و ظرفیت های داخلی است گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنیا نیستم اما تكیه به بیرون مرزها هم غلط اندر غلط است.
ایشان افزودند: ما حتماً باید با هوشیاری و زرنگی و جدیت با دنیا ارتباط داشته باشیم اما این را هم بدانیم كه دنیا فقط امریكا و چند كشور اروپایی نیست، دنیا بزرگ است و باید با كشورهای مختلف ارتباط داشت.
ایشان تاكید كردند: ارتباط با دنیا به معنای چشم دوختن به عنصر خارجی نیست بلكه باید به نیروی داخلی چشم دوخت.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: اگر مردم ببینند كه مسئولان اصرار دارند مشكلات را با تاكید بر ظرفیت های داخلی حل كنند، مشكلات و سختی ها را هم تحمل خواهند كرد، ازاین رو مسئولان توجه داشته باشند كه نباید به خارج تكیه كرد.
حضرت آیت الله خامنه ای یكی دیگر از شیوه های امریكا برای مقابله با نظام آزادیخواه و مستقل جمهوری اسلامی ایران را تحریك برخی دولتهای كم فهم منطقه و تولید اختلاف و درگیری در درون منطقه دانستند و گفتند: آمریكایی ها تلاش دارند تا با تحریك سعودیها و برخی كشورهای منطقه، آنها را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند اما اگر آنها عقل داشته باشند نباید فریب امریكا را بخورند.
ایشان با تاكید بر اینكه امریكایی ها می خواهند هزینه مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت مقتدر ایران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخی دولتهای منطقه بیاندازند، افزودند: برخی كشورهای منطقه بدانند، اگر با جمهوری اسلامی ایران روبرو شوند، اساساً ضربه و شكست می خورند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ناامنی و جنگ و درگیری ناشی از حضور امریكا در منطقه غرب آسیا تاكید كردند: بنابراین باید پای امریكایی ها از این منطقه قطع شود و باید از منطقه غرب آسیا بیرون بروند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه آن كسی كه باید از منطقه بیرون برود، امریكا است و نه جمهوری اسلامی ایران، افزودند: ما اهل اینجا هستیم و خلیج فارس و غرب آسیا، خانه ما است اما شما، بیگانه و به دنبال اهداف خباثت آمیز و تولید فتنه هستید.
ایشان تاكید كردند: بدانید، امریكا و برخی كشورها نظیر آن، پایشان از این منطقه قطع خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به مبحث واردات بی رویه و همینطور قاچاق كالا اشاره كردند و گفتند: شكایت و گله خیلی از تولید كنندگان و سرمایه گذاران و كارگران همین دو مبحث است كه دولت، باید با این مقوله مقابله كند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آقای ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان گزارشی از سیاست ها و اقدامات این وزارتخانه برای بهبود وضعیت كارگران، تولید اشتغال و فقرزدایی، اظهار داشت: می توانیم كالای ایرانی را به چنان سطحی از كیفیت و رقابت پذیری در دنیا برسانیم كه بتواند سهمی شایسته از بازارهای جهانی را از آن خود كند.
آقای ربیعی برنامه سال جاری وزارت كار را توسعه امنیت شغلی كارگران و ثبات مشاغل خواند وافزود: با تمام توان برای بهبود سیاست های اشتغال و افزایش قدرت خرید كارگران عمل خواهیم كرد.

1397/02/10
14:43:16
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری