مهر خبر می دهد؛

سامانه كارا خوابید، تسهیلات درخواستی از سقف مجاز عبور كرد!

سامانه كارا خوابید، تسهیلات درخواستی از سقف مجاز عبور كرد!

ارتباط با مشتری: فعالیت سامانه كارا كه برای ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از بهمن ماه سال قبل شروع به كار كرده بود، از بامداد امروز متوقف گردید.علاءالدین ازوجی، مدیركل توسعه اشتغال و سیاست گذاری بازار كار وزارت تعاون در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره علت توقف ثبت نام متقاضیان درخواست تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سامانه «كارا» اظهار داشت: كل منابع اختصاص یافته برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی چهار موسسه عامل ۱۲هزار میلیارد تومان بود اما از بهمن ماه سال قبل همزمان با اجرای طرح تا كنون بیش از ۵۰۰ هزار طرح به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان به بانك ها معرفی شده است.
وی با تاكید بر اینكه ازاین رو هم اكنون میزان درخواست تقاضا برای دریافت تسهیلات ۳ هزار میلیارد تومان بیش از اعتبارات قانونی می باشد اظهار داشت: این در حالی است تابحال دو مرحله از منابع صندوق توسعه ملی از جانب سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا كرده است.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: از طرفی با عنایت به اینكه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری مقرر است به رَسته فعالیت های اشتغالزا و از پیش تعیین شده اختصاص پیدا كند، ظرفیت بعضی از رسته ها تكمیل شده است.
مدیر كل توسعه اشتغال و سیاست گذاری بازار كار در وزارت كار، با اشاره به اینكه بعضی از درخواست های متقاضیان هم خارج از طرح های اشتغالزا بود، اظهار داشت: از جانب دیگر با عنایت به اینكه بررسی توجیه اقتصادی طرح های اشتغالزا برای پرداخت تسهیلات برعهده بانك های عامل است، بعضی از طرح های اشتغالزا كه توجیه اقتصادی ندارند، توسط موسسات عامل مورد تایید قرار نمی گیرند و از شمول دریافت تسهیلات اشتغال خارج می شوند؛ ازاین رو طرح های دارای توجیه اقتصادی سایر متقاضیان باید جایگزین طرح های غیراشتغالزا شوند.
ازوجی با اشاره به اینكه مجموع این عوامل سبب توقف ثبت نام در سامانه كارا تا اطلاع ثانوی شد، اظهار داشت: البته بررسی طرح هایی كه در گذشته از جانب متقاضیان ثبت شده، ادامه دارد اما ثبت تقاضای جدید منوط به بررسی تقاضاهای قبلی و پایش طرح ها است.
این مقام مسئول در وزارت كار اظهار داشت: بعد از پایش طرح های ثبت شده متقاضیان در سامانه و همینطور طرح های ارجاع شده به موسسات عامل، درمورد فعالیت مجدد سامانه اطلاع رسانی می گردد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، سامانه كارا كه با نشانی http: //kara.mcls.gov.ir در دسترس متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال قرار دارد، متوقف گردید و متقاضیان بعد از ورود به سامانه با پیغام «توجه: تا اطلاع ثانوی امكان ثبت طرح برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری میسر نمی باشد» مواجه می شوند.

1397/05/29
14:25:57
5.0 / 5
4264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری