مدیرطرح ملی اشتغال به مهر خبر داد؛

كارا بزودی بازگشایی می شود، توقف پرداخت تسهیلات به برخی طرح ها

كارا بزودی بازگشایی می شود، توقف پرداخت تسهیلات به برخی طرح ها

ارتباط با مشتری: مدیر طرح ملی توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار وزارت كار (طرح تكاپو) از بازگشایی مجدد سامانه كارا برای ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبرداد.رضا تازیكی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت راه اندازی مجدد سامانه كارا برای ثبت نام از متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری كه طی چند روز گذشته غیرفعال شده و ثبت نام جدیدی را انجام نمی دهد، اظهار داشت: به علت طبقه بندی كردن اطلاعات ثبت شده متقاضیان و همینطور به روز رسانی سایت، ثبت نام از متقاضیان جدید دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با استفاده از سامانه كارا به صورت موقت، متوقف گردید اما حداكثر تا اوایل هفته آینده این سامانه بازگشایی می گردد.
وی با اشاره به ثبت حجم زیادی از تقاضای برای برخی مشاغل روستایی و عشایری اظهار داشت: به علت تقاضای زیاد برای دریافت تسهیلات جهت بعضی از رسته فعالیت ها، امكان پرداخت تسهیلات در بعضی از رسته فعالیت ها وجود ندارد.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با بیان این كه درخواست پرداخت تسهیلات در فعالیت های در رابطه با دام سبك بیش از نیاز و ظرفیت مراتع كشور است، اظهار داشت: ازاین رو ظرفیت پرداخت تسهیلات برای این رشته فعالیت اشباع شده و تكمیل است.
مدیر طرح ملی طرح تكاپو افزود: در حوزه فرش هم به همین ترتیب به علت مشكلات در بازار صادراتی و فروش این محصول، امكان تولید مشاغل در این حوزه وجود ندارد.
تازیكی با تاكید بر اینكه بعد از بازگشایی مجدد سامانه كارا بیشتر تقاضاها باید در مشاغل و كسب و كارهای در رابطه با بخش خدمات و تولید ثبت گردد، اضافه كرد: در چندماه گذشته تقاضای زیادی در كسب و كارهای در رابطه با حمل و نقل، خودرو، خرید انواع وسایل حمل و نقل به ثبت رسید اما پرداخت تسهیلات در رسته فعالیت های در رابطه با بخش حمل و نقل مجاز نیست و تقاضاهای ثبت شده به هیچ وجه مورد تایید قرار نخواهند گرفت.
به گفته وی، متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری می توانند طی چند روز آینده با رجوع به سامانه كارا به نشانی http: //kara.mcls.gov.ir تقاضای خویش را در طرح های دارای اولویت اشتغال ثبت كنند تا بعد از بررسی و احراز شرایط توجیه اقتصادی مشمول پرداخت تسهیلات شوند.
طرح های دارای اولویت اشتغال را می توانید از اینجا مشاهده كنید.
بر اساس این گزارش، با هدف پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و به استناد آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، پرداخت تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، كارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل، با لحاظ نكات ذیل انجام می شود:
۱- متقاضیان بر مبنای چارچوب و ضوابط تعریف شده، باید طرحهای خویش را با استفاده از سامانه كارا به ثبت برسانند.
۲- طرحها باید در ذیل رسته های اولویت دار اعلام شده باشد كه این رسته ها در قسمت مربوطه این سامانه در دسترس قرار دارد.
۲- برای اعطای تسهیلات، طرحها به ترتیب به تأیید دستگاه اجرایی ذیربط، كارگروه اشتغال (كمیته فنی) استان و موسسه عامل می رسند.
۴- موسسات عامل پرداخت تسهیلات عبارتند از: بانك های كشاورزی، توسعه تعاون، پست بانك و صندوق كارآفرینی امید.
۵- نرخ سود تسهیلات عبارتند از
الف- نرخ ۴ درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی.
ب- نرخ ۶ درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی.
ج- نرخ ۱۰ درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت
۶- بررسی توجیه نهایی طرح از بعد فنی، اقتصادی، مالی و بازار بر عهده موسسه عامل خواهد بود.
۷- تمامی طرح های سرمایه گذاری در چارچوب نظام نظارت، مدیریت و كنترل طرح های سرمایه گذاری و با ابزارهای مختلف نظارت می شوند.
۸- در صورت همراستا نبودن طرح با اولویت های اعلام شده و یا انحراف در استفاده از منابع در زمان اجرا، نرخ سود مورد محاسبه ۱۸ درصد خواهد بود.

1397/05/30
14:06:43
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری