نوبخت خبر داد

افتتاح راه آهن قزوین - رشت با ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه

افتتاح راه آهن قزوین - رشت با ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه

ارتباط با مشتری: رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اهمیت خط ریلی قزوین-رشت اظهار داشت: این پروژه از این جهت كه می تواند ارتباط شمال و جنوب را كامل كند و كشورهای شمالی ایران باز از این مسیر به آب های گرم خلیج فارس دست یابی پیدا كنند پروژه بسیار پراهمیتی است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در افتتاح آزمایشی راه آهن قزوین - رشت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: امروز شاهد افتتاح اولیه راه آهن قزوین - رشت هستیم؛ گرچه قطعات منفصل ریلی در كشور وجود دارد كه اتصال آنها شبكه سراسری ریلی را كامل خواهدنمود.

وی افزود: این پروژه از این جهت كه می تواند ارتباط شمال و جنوب را كامل كند و كشورهای شمالی ایران باز از این مسیر به آب های گرم خلیج فارس دست یابی پیدا كنند پروژه بسیار پراهمیتی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اشاره كرد: این پروژه در واقع قسمتی از طرح بزرگ قزوین تا آستارا است و هم اكنون با زحمات بسیاری ۱۶۵ كیلومتر از این پروژه بزرگ یعنی از قزوین تا رشت آماده شده است.

وی اعلام نمود: رئیس جمهور همواره بر پشتیبانی بودجه ای و مالی از همه شبكه های ریلی كشور تاكید داشته و افتتاح راه ریلی در ارومیه شاهد این مدعاست؛ ضمن اینكه وی به طرح بزرگ «قزوین - آستارا» باز توجه خاصی دارد.

نوبخت اشاره كرد: با زحماتی كه در دولت یازدهم و دوازدهم صورت گرفت امروز به صورت آزمایشی از راه خط ریلی، ما از قزوین به رشت سفر خواهیم كرد.

وی اظهار نمود: به جز ۴۰ كیلومتری كه در گذشته انجام شده بود همه قسمت های این راه توسط دولت یازدهم و دوازدهم راه اندازی شد و علاوه بر صرفه جویی اقتصادی این امكان را فراهم می آورد تا مسافران از تهران اتومبیل های خودرا در بخش ویژه بار قطار كه پیش بینی شده قرار دهند و سفر خودرا از راه راه ریلی داشته باشند.

رئیس سازمان برنامه وبودجه كشور اظهار داشت: با این راهكار از بار ترافیكی جاده قزوین- رشت مخصوصاً در قسمت منجیل و رودبار كه همیشه با فشار ترافیكی زیادی همراه می باشد كاسته خواهد شد.

وی اشاره كرد: همین طور طبق برنامه ریزی های صورت گرفته گردشگران می توانند از اتومبیل هایی كه در منطقه آزاد وجود دارد برای تردد در سراسر گیلان استفاده و با خیال راحت بدون اتومبیل سفر كنند.

نوبخت افزود: قطارهای vip برای این مسیر در نظر گرفته شده كه منجر به رشد و پیشرفت صنعت توریسم در قزوین و گیلان خواهد شد.

وی تشریح كرد: برای راه اندازی این راه ریلی به صورت كلی حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده كه بخش عمده آن بیشتر از ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ میلیارد تومان در همین چند پارسال و در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شده است و درصددیم سفر استانی رئیس جمهور به گونه ای تنظیم شود كه در آغازین زمان ممكن بتوانیم این پروژه را كه هم اكنون از نظر كاری تكمیل است به صورت افتتاح نماییم.

این مقام مسئول عنوان كرد: حدود دو ماه برای مهیا كردن زمینه های اجتماعی برای این پروژه زمان لازم است و در این در شرایطی است كه این راه ریلی حالا به لحاظ فنی و ساختمانی تكمیل است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اشاره كرد: راه اندازی راه ریلی از رشت تا انزلی باز در حال انجام می باشد كه در این سفر از آن قسمت هم بازدید خواهم كرد تا بتوانم گزارشی برای رئیس جمهور تهیه كنم.

نوبخت درانتها تصریح كرد: امیدواریم با سفر رئیس جمهور به گیلان بتوانیم كار ساختمانی و زیرساختی قطعه ریلی رشت به آستارا را هم به صورت رسمی آغاز نماییم كه برای آن باز حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.1397/09/01
20:29:00
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بودجه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری