در گفتگو با مهر مطرح شد؛

مشكل نقدینگی گروه ملی فولاد حل نشد، پنج خط تولیدهمچنان غیرفعال است

مشكل نقدینگی گروه ملی فولاد حل نشد، پنج خط تولیدهمچنان غیرفعال است

ارتباط با مشتری: در حالیكه سهامدار عمده گروه ملی فولاد مكلف به تامین نقدینگی مواد اولیه و راه اندازی خطوط تولید این گروه است، پنج خط تولید این كارخانه همچنان غیرفعال است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، گروه ملی فولاد خوزستان بعنوان یكی از بنگاه های مشكل دار طی ماه های اخیر با مشكلات عدیده ای همچون كمبود مواد اولیه دست و پنجه نرم می كند كه در نتیجه آن، پرداخت حقوق و دستمزد سه هزار كارگر شاغل در این شركت سه ماه به تعویق افتاد.
پس از بحرانی شدن مشكل گروه ملی فولاد و شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه، تیمی به سرپرستی وزارت كار اواخر آبان ماه جهت بررسی مشكلات این دو بنگاه مشكل دار به استان خوزستان اعزام شدند تا به راهكارهایی برای خروج از بحران این شركت ها دست یابند.
در پی جلسات مكرر درباب گروه ملی فولاد در نهایت مقرر شد، بانك ملی ایران كه حدود ۷۰ درصد سهام این گروه را در اختیار دارد، نسبت به تامین نقدینگی مورد نیاز مواد اولیه این شركت اقدام نماید.
همچنین در نشست بررسی مشكلات گروه ملی فولاد، مجوز فروش محصولات این گروه خارج از بورس از طرف وزارت صنعت صادر شد تا سریعتر نسبت به پرداخت معوقات كارگران این شركت اقدام گردد.
اما با وجود گذشت بیشتر از سه هفته از تكلیف بانك ملی برای تامین نقدینگی این واحد، به قول مسئولان جز تامین اندكی نقدینگی، این بانك به تعهدات خود عمل نكرده و از هفت خط تولید گروه ملی فولاد فقط دو خط تولید فعال می باشند.
در همین زمینه كریم یاوری سرپرست تیم اعزامی به خوزستان و نماینده ویژه وزارت كار در امور رسیدگی به مشكلات گروه ملی فولاد به خبرنگار مهر اظهار داشت: حسب دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباب پیگیری كارگران گروه ملی فولاد، با عنایت به بررسی های به عمل آمده و هماهنگی های صورت پذیرفته از سه ماه حقوق معوقه كارگران این گروه تا كنون دو ماه حقوق این كارگران پرداخت شده است.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار همین طور درباره تعهد بانك ملی برای تامین نقدینگی گروه ملی فولاد بعنوان سهامدار عمده اظهار داشت: متاسفانه به جز تامین مقدار اندكی نقدینگی برای مواد اولیه، اما مشكل مواد اولیه این شركت كماكان به قوت خود باقی است و متاسفانه بانك ملی بعنوان سهامدار ۷۰ درصدی، نسبت به حل مساله اقدام نكرده است.
این مقام مسئول در وزارت كار افزود: به رغم پیگیری های انجام شده، این بانك توجه كافی در این خصوص مبذول نكرده است.
یاوری در مورد میزان نقدینگی مورد نیاز گروه ملی فولاد اظهار داشت: گروه ملی فولاد هم اكنون به حدود ۱۵۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد كه این رقم برای بانك منابع قابل توجهی نیست.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار، همین طور با اشاره به اینكه از هفت خط تولید گروه ملی فولاد هم اكنون فقط دو خط تولید فعال است، اضافه كرد: جهت راه اندازی تمام خطوط تولید گروه ملی فولاد و تامین مواد اولیه در مجموع به بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز است.
یاوری درباره منابع مالی پرداخت دو ماه از حقوق معوق كارگران این شركت باز اظهار داشت: دو ماه حقوق پرداخت شده كارگران از محل فروش محصولات، تامین شده است.

1397/09/27
14:39:29
5.0 / 5
4869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری