دبیركل اتاق تعاون ایران:

تاثیر تولید یك میلیون شغل بر بودجه كشور

تاثیر تولید یك میلیون شغل بر بودجه كشور

به گزارش ارتباط با مشتری دبیر كل اتاق تعاون ایران می گوید اشتغالزایی در بخش تعاون كمترین هزینه و بار مالی را برای دولت دارد. او توسعه اشتغال در كشور را نیازمند نگاه صادراتی می داند و تاكید دارد كه هرچه فضای كسب و كار بهتر شود به همان نسبت اشتغال مولد و پایدار به وجود می آید.


ماشاءاله عظیمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: سالانه بیش از یك میلیون نفر وارد بازار كار می شوند و اگر بخواهیم به هدف گذاری تولید یك میلیون شغل در سال دست پیدا كنیم باید ۷۰ درصد بودجه كل كشور را هزینه كنیم.
وی اضافه كرد: در سالهای گذشته شاید برای تولید یك شغل ۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری می كردیم ولی این رقم اكنون به ۲۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
به گفته دبیر كل اتاق تعاون ایران امروز برای توسعه اشتغال در كشور باید نگاه صادرات محور داشته باشیم و برای تولید اشتغال پایدار ساختار اقتصاد مقاومتی را تداوم بخشیم.
عظیمی درعین حال بخش تعاون را به لحاظ قدرت تحمل ریسك اقتصادی ایمن ترین ساختار اقتصادی دانست و با اشاره به رشد چشمگیر تشكل های تعاونی در دنیا اضافه كرد: خیلی از كشورهای توسعه یافته از الگوی اقتصاد تعاونی پیروی و ساختار تعاون را در بخشهای مختلف از نظام آموزشی تا نظام اقتصادی پیاده سازی كرده اند. این كشورها از تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی بالایی برخوردارند.
او با اشاره به اینكه اشتغالزایی در بخش تعاون كمترین هزینه و بار مالی را برای دولت دارد، اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ هزار تعاونی ثبت شده در كشور داریم ولی از این میزان حدود ۱۰۰ هزار تعاونی فعالند كه با عنایت به فراگیری تعاون در گرایشها و مجموعه های مختلف اعم از مسكن، تولید، اعتبار، صنعت و خدمات باید به سمت بهره ور كردن بخش تعاون و استفاده حداكثری از قابلیتها و ظرفیتهای این بخش مردمی حركت كنیم.


 

1396/09/09
22:53:57
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: شغل , اشتغال زایی , صنعت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری