شرایط سخت بانك ها سدی برای عرضه تسهیلات نوسازی مسكن

شرایط سخت بانك ها سدی برای عرضه تسهیلات نوسازی مسكن

به گزارش ارتباط با مشتری معاون عمرانی استاندار شرایط بانك ها برای عرضه تسهیلات نوسازی را از دیگر مشكلات مسكن استان برشمرد و اظهار داشت: سختگیری بانك ها در عرضه تسهیلات سبب شده از 5000 سهمیه وام استان؛ 1980 مورد ابلاغ و تنها 340 مورد منجر به عقد قرارداد شود كه این مورد در جلسات مختلف مطرح شده اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، علی فرخ زاد در جلسه شورای مسكن استان كه به ریاست زاهدی استاندار قزوین و با حضور مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، حق لطفی مدیركل راه و شهرسازی و دیگر مسئولان برگزار شد، قسمت عمده ای از مشكلات مسكن مهر را در مهرگان و قسمت دیگر آنرا در تاكستان و بوئین زهرا دانست و اظهار نمود: بخشی از مشكلات مطرح شده بااعتبار رفع می گردد و برای رفع باقی مشكلات نیاز به تدابیر مدیریتی است.

وی با اظهار نگرانی در مورد موضوعات آموزشی و فرهنگی در شهرك مهرگان، تصریح كرد: تمام شدن مسكن مهر تنها به مفهوم ساكن شدن مردم در آن واحدها نیست و باید به تمام موضوعات زیرساختی و فرهنگی ازجمله تأمین برق، شبكه آب و فاضلاب، راه اندازی ورزشگاه، فرهنگسرا، مدرسه، مسجد، فضای سبز و غیره توجه ویژه كرد.

فرخ زاد تاكید كرد: مسكن مهر امروز همانند پیرمرد 90 ساله ای است كه در فقر زندگی می كند اما حساب های بانكی اش پر از پولی است كه برای روز مبادا نگه داشته است، غافل از اینكه "مبادا" همین امروز است، مبادای مسكن مهر مهرگان هم امروز است، در مهرگان اراضی و املاك بسیاری وجود دارد كه با فروش آن تمام مشكلات زیربنایی و نیازهای آموزشی و فرهنگی برطرف می گردد.

معاون عمرانی ابراز كرد: مسكن مهر قزوین با همه استان ها متفاوت می باشد، ما در قزوین شهر جدید بوجود آورده ایم و تقاضاهایمان هم در حد شهر جدید است، شاید در خیلی جاها نیاز به شبكه مجزای آب و فاضلاب نباشد اما مهرگان كه مقرر است دومین شهر پرجمعیت استان شود و نزدیك به 100 هزار نفر جمعیت در آنجا مستقر شوند، نیاز به تصفیه خانه و منابع تأمین آب مجزا دارد.

وی افزود: شهرك مهرگان چند سال است كه از پُست برق سیار استفاده می نماید و این در شرایطی است كه پُست برق سیار باید فقط در مواقع اضطراری و بحران ها استفاده شود، آب و فاضلاب آنجا هم در مرحله بحرانی است، همینطور در مهرگان زمین های تجاری باید به سرعت واگذار شود تا با تأمین واحدهای تجاری موردنیاز ساكنین، از تبدیل پیلوت مجتمع های مسكونی به واحدهای تجاری و تخلفات دیگر جلوگیری به عمل آید.

فرخزاد مشكل پیمانكاران مسكن مهر را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: بعضی از پیمانكارانی كه در مسكن ورود كردند متضرر شده اند و برای بسیاری هم حكم جلب صادر گردیده است و باوجوداینكه مالكین در واحدها مستقرشده اند ضمانت نامه و ظرفیت مجری خیلی از آنها آزاد نشده است، درحالی كه طبق روال اگر كار به مرحله سفت كاری برسد، ظرفیت پروژه های شهر آزاد می گردد.

معاون عمرانی استاندار شرایط بانك ها برای عرضه تسهیلات نوسازی را از دیگر مشكلات مسكن استان برشمرد و اظهار داشت: سختگیری بانك ها در عرضه تسهیلات سبب شده از 5000 سهمیه وام استان؛ 1980 مورد ابلاغ و تنها 340 مورد منجر به عقد قرارداد شود كه این مورد در جلسات مختلف مطرح شده اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است.

وی ادامه داد: تسهیلات نوسازی به صورت متناسب ۵۰ درصدی در روستاها اتفاق نیفتاده است به صورتی كه در بعضی روستاها ۹۰ درصد از این تسهیلات استفاده شده و در بعضی اصلاً از این تسهیلات استفاده نشده است.

فرخ زاد در انتها پیشنهاد كرد: كمیته ای در استان به ریاست مجموعه استانداری و به دبیرخانگی اداره كل راه و شهرسازی، با نمایندگانی از اداره تعاون، بانك، نظام مهندسی ساختمان، دفتر فنی استانداری و سازمان مدیریت برنامه وبودجه تشكیل گردد كه با اختیارات آن بتوان از اراضی مهرگان برای تأمین مباحث زیرساختی و فرهنگی بهره برد.1397/10/10
14:02:43
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: آموزش , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری