یك مقام مسئول در سازمان فنی و حرفه ای خبرداد:

مهارت آموزی۱۷هزار فارغ التحصیل در بنگاههای اقتصادی

مهارت آموزی۱۷هزار فارغ التحصیل در بنگاههای اقتصادی

ارتباط با مشتری: یك مقام مسئول در سازمان فنی و حرفه ای اظهار داشت: ۱۷هزار و۲۸۳دانش آموخته دانشگاهی در امتداد اجرای طرح كارورزی دانش آموختگان از پارسال تابحال برای فراگیری مهارت جذب بنگاه های اقتصادی شده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، حبیب عرفان منش، مدیركل دفتر راهبری اجرای آموزش این سازمان با اشاره به اینكه از سال ۱۳۹۶ تا ۶ ماهه اول سال جاری، ۱۷ هزار و ۲۸۳ دانش آموخته دانشگاهی با همكاری و هدایت سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور برای فراگیری آموزش های مهارتی جذب بنگاه های اقتصادی شده اند، از صدور ۱۱ هزار و ۵۶۸ مجوز آموزش كارورزی برای بنگاه اقتصادی كه شرایط نمایش آموزش های مهارتی را داشته اند، از پارسال تا ۶ ماهه اول سال جاری آگاهی داد.
وی اشاره كرد: در پارسال ۱۲ هزار و ۴۳۳ نفر در امتداد اجرای طرح مذكور با همكاری و هدایت سازمان برای فراگیری آموزش های مهارتی جذب بنگاه های اقتصادی شده اند و تعداد ۸ هزار و ۹۱۰ مجوز آموزش كارورزی برای بنگاه های اقتصادی در پارسال توسط سازمان صادر گردیده است.
عرفان منش در ادامه از جذب ۴ هزار و ۸۵۰ نفر دانش آموخته دانشگاهی با همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در بنگاه های اقتصادی در ۶ ماهه نخست سال جاری آگاهی داد و اضافه كرد: تعداد ۲ هزار و ۶۵۸ مجوز آموزش كارورزی برای بنگاه های اقتصادی در ۶ ماهه نخست سال جاری توسط سازمان صادر گردیده است.
وی اظهار داشت: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش­ آموختگان دانشگاهی از راه انتقال مهارت، تجربه و دانش موجود در بنگاه های اقتصادی، فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش ­آموخته به بنگاه اقتصادی، احداث انگیزه كارآفرینی و كسب و كار در دانش ­آموختگان و ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ­ای دانش ­آموختگان از اهداف طرح مذكور است.
این مقام مسئول در سازمان آموزش فنی و حرفه ای، درباب اقدامات سازمان در ارتباط با طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی اظهار داشت: تنظیم و ابلاغ دستورالعمل «نحوه صدور مجوز آموزش كارورزی» به ادارات كل آموزش فنی و حرفه ای استان ها، بازبینی و تصویب نهایی فرآیندهای اجرایی طرح كارورزی و باز طراحی سامانه كارورزی همچون اقدامات سازمان در امتداد اجرای طرح مذكور است.
عرفان منش اظهار داشت: ستاندن خدمات وب­ سرویس از سازمان تأمین اجتماعی برای سامانه جدید كارورزی و مهارت­ آموزی در ارتباط با تأیید كد بیمه كارگاه، سوابق پرداخت حق بیمه كاركنان و تعداد بیمه­ شدگان بنگاه ­های متقاضی دریافت مجوز آموزش كارورزی و مهارت­ آموزی و همین طور سوابق بیمه­ ای داوطلبان ورود به دوره ­های كارورزی و مهارت ­آموزی از دیگر اقدامات سازمان در امتداد اجرای طرح مذكور است.
مدیركل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان اضافه كرد: سامانه اختصاصی جدید با رویكرد رفع موانع و مشكلات اجرایی طرح مهارت آموزی دانش آموختگان دانشگاهی و تسهیل فرآیندهای اجرایی آن طراحی شده است.
این مقام مسئول در سازمان آموزش فنی و حرفه ای اشاره كرد: با طراحی سامانه جدید كارورزی و مهارت­ آموزیامكان اعلام درخواست و ارسال مستندات لازم به صورت الكترونیكی توسط بنگاه های متقاضی جذب كارورز، امكان كنترل و راستی آزمایی خودكار كد بیمه كارگاه بنگاه های متقاضی و امكان بررسی صلاحیت آموزشی بنگاه های متقاضی و صدور مجوز الكترونیكی آموزش كارورزی برای آنها فراهم گشته است.
وی اضافه كرد: با افتتاح سامانه مذكور، امكان ثبت نام و ارسال مستندات لازم به صورت الكترونیكی توسط داوطلبان كارورزی و امكان انتخاب توامان داوطلبان كارورزی واجد شرایط توسط بنگاه های دارای مجوز آموزش كارورزی و ارسال دعوتنامه الكترونیكی برای آنها از راه سامانه جدید مقدور شده است.
وی افزود: امكان انعقاد الكترونیكی قرارداد آموزشی بین داوطلبان كارورزی و بنگاه ­های دارای مجوز آموزش كارورزی، امكان ثبت و اعمال الكترونیكی نتایج بازرسی دوره­ های كارورزری و امكان صدور تأییدیه حضور در دوره ­های كارورزی به صورت الكترونیكی از دیگر خاصیت ها و قابلیت های سامانه جدید طرح كارورزی و مهارت آموزی است.
متقاضیان علاقمند می توانند برای ثبت نام در طرح كارورزی به karvarzi.tvto.ir بازگشت كنند.

1397/10/12
18:42:07
5.0 / 5
4124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری