40 و نیم درصد ایرانی ها جویای كار

40 و نیم درصد ایرانی ها جویای كار

ارتباط با مشتری: رئیس مركز آمار ایران با بیالن این كه 40.5 درصد ایرانی ها جویای كار هستند، اظهار داشت: نرخ بیكاری استان همدان نسبت به متوسط كشوری كمتر است.


«امیدعلی پارسا» در گفت وگو با ایسنا، اضافه كرد: در استان همدان نرخ بیكاری ۷.۲ درصد است كه با احتساب خطای نسبی 25 درصد، همین عدد كمتر یا بیشتر میگردد.
وی اشاره كرد: در كشور ۶ دهم درصد افزایش نرخ مشاركت اقتصادی داشتیم كه مشاركت استان همدان نسبت به قبل از این كمتر بوده اما نرخ میانگین كشوری ۱۱.۷ و استان همدان ۷.۲ درصد بوده است.
رئیس مركز آمار ایران اشاره كرد: ۴۰.۵درصد مردم در كشور جویای كار هستند كه این میزان در همدان ۴۰.۲ است.
وی ادامه داد: آمار پارسال همدان ۴۰.۸ بوده كه امسال به ۴۰.۲ كاهش پیدا كرده و این نشان داده است نیم درصد نرخ مشاركت اقتصادی مردم كاهش یافته است.
پارسا اظهار نمود: نرخ بیكاری یك برآورد نقطه ای است كه برآورد می نماییم این میزان از ۵.۳ تا ۹.۲ متغیر خواهد بود كه این میزان به صورت نمونه از جامعه هدف است.
وی ادامه داد: در گذشته مركز آمار فقط یك رقم می گفت اما امروزه ارقام پایین تر و بالاتر رقم مورد نظر باز بیان می شود، چون ما به همه مردم بازگشت نكردیم و بر طبق نمونه گزارش داده ایم.
این مقام مسئول تصریح كرد: در مركز آمار علاوه بر برآورد نقطه ای از برآورد فاصله ای باز گزارشی در اختیار مردم قرار گرفته است.


1397/10/14
14:49:26
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: اقتصاد , جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری