معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

اختصاص ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بازآفرینی شهری

اختصاص ۴۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بازآفرینی شهری

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۴۵ هزار میلیارد ریال در چارچوب تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بدون سپرده گذاری با سود ۹ درصد برای ساخت و ساز در محله های هدف طرح بازآفرینی شهری در كشور اختصاص یافته است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، هوشنگ عشایری - مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران - در جلسه ستاد بازآفرینی شهری گناباد اظهار نمود: دولت، شهرداری ها، بخش خصوصی و ساكنان محلات مورد نظر بعنوان چهار ركن اصلی این برنامه هستند و نیازهای هر محله توسط خود مردم تعیین خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ مقام معظم رهبری پنج مسئله اصلی را به سران سه قوه اعلام نمودند كه یكی از آنها مبحث رسیدگی مسائل و مشكلات ساكنان حاشیه شهرها و بافت های تاریخی و فرسوده بود. بعد از آن مجلس شورای اسلامی به دولت تكلیف كرد كه باید سالانه ۲۷۰ محله توسط وزارت راه و شهرسازی، وزارت كشور و شهرداری ها بازآفرینی شود كه سازمان برنامه و بودجه هم ملزم به تأمین منابع مالی آن است.

مدیرعامل شركت بازآفرینی شهری ایران با بیان این كه ۲۷۰ محله برای بازآفرینی امسال در كشور تعریف شده است، اظهار داشت: بر طبق این برنامه باید سالانه ۳۵۰ هزار واحد مسكونی در مناطق هدف بازآفرینی شهری ساخته شود كه با عنایت به محدودیت منابع مالی و بانكی به سالی ۱۰۰ هزار واحد تقلیل پیدا كرد.

عشایری عنوان كرد: همینطور مصوب شده كه سالانه ۳۵۰ میلیارد ریال بابت امتیازات آب، برق، توسط وزارت نیرو در محله هایی كه بازآفرینی صورت می گیرد تخفیف اعمال شود؛ ضمنا تخفیفاتی كه شامل بافت های فرسوده می گردد برای محله های بازآفرینی در نظر گرفته شده و برای زوج های جوان هم در محله های بازآفرینی تسهیلاتی با سود شش درصد و دوره ۱۲ ساله بازپرداخت در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر استفاده از اراضی در اختیار مجموعه این وزارتخانه برای اجرای طرح های بازآفرینی شهری خاطرنشان كرد: رئیس جمهور به صورت خاص پیگیر اجرای این طرح در كشور بوده و اگر مدیری در این زمینه كوتاهی كرد، باید استانداران و فرمانداران به این مورد رسیدگی كنند.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار در كشور تمام اختیارات در حوزه تصمیم گیری در اجرای این طرح به ستادهای بازآفرینی شهرستان ها و استان ها واگذار شده؛ چون كه معتقدم بزرگ ترین ظرفیت عملیاتی كردن این برنامه درون شهرها بوده و هر استان متناسب با مسائل، مشكلات و موقعیت مناطق نیازمند بازآفرینی شهری این اعتبارات را هزینه می كند.

۸۵ درصد شهرداری ها با مشكلات مالی مواجه هستند

در ادامه حمید بنایی - عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی - هم بیان كرد: حدود ۸۵ درصد شهرداری ها در كشور با مشكلات مالی در پرداخت معوقات پیمانكاران و حقوق كاركنان مواجهند. با تصویب مجلس شورای اسلامی قرار شده دولت ۳۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری ها مساعدت كند كه این طرح از جانب شورای نگهبان برای انجام اصلاحات برگشت خورده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی اضافه كرد: بودجه ستاد بازآفرینی در ابتدای كار حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال بوده كه با كمك دولت و مجلس و تاكید مقام معظم رهبری و با روحیه اجرائی كه در این ستاد وجود داشت، پیشرفت خوبی كرد و امسال به ۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بنایی اظهار نمود: بر مبنای برنامه ششم توسعه كشور باید سالانه ۹۰۰ هزار واحد مسكونی در كشور ساخته شود كه صد هزار واحد از این تعداد مربوط به طرح بازآفرینی شهری است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح مطالعاتی بحث گردشگری بر اساس قنات در گناباد و بجستان بعنوان شریان های اصلی حیات در این دو شهر انجام و یا در حال انجام می باشد كه امیدواریم سریع تر تصویب و اجرائی شود.1397/10/15
13:04:04
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: بانك , بودجه , تسهیلات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری