گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر؛

فعالیت۱۳هزار تشكل كارگری وكارفرمایی، افزایش۶۶درصدی تشكل های كارگری

فعالیت۱۳هزار تشكل كارگری وكارفرمایی، افزایش۶۶درصدی تشكل های كارگری

ارتباط با مشتری: هم اكنون ۱۲ هزار و ۷۵۲ تشكل كارگری و كارفرمایی در كشور فعالیت می نمایند كه از رشد ۶۶ درصدی تشكل های كارگری و ۴۱ درصدی تشكل های كارفرمایی حكایت دارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، تشكل ها و مجامع بعنوان تریبون های رسمی هم صدایی اقشار مختلف در دنیا به رسمیت شناخته می شوند تا در چارچوب گروه بتوانند حقوق خودرا به لحاظ قانونی مطالبه كنند؛ تشكل های كارگری و كارفرمایی در تمام دنیا تشكل های مهمی قلمداد می شوند.
در كشور ما باز تشكل های رسمی كارگری كشور طی چند پارسال با رشد مواجه بودند كه شامل «كانون عالی شوراهای اسلامی كار»، «مجمع نمایندگان كارگران كشور»، «انجمن های صنفی كارگری» و «كانون كارگران بازنشسته» هستند.
قدرت تشكل یابی به قدری اهمیت دارد كه نمایندگان كارگری بارها، استقلال تشكل ها و تشكل یابی را در كنار «معیشت» و «سه جانبه گرایی» بعنوان سه ضلع مثلث مطالبات مهم كارگری عنوان كرده اند.
تعداد كانون عالی شوراهای اسلامی دارای اعتبار و در حال تشكیل مجمع، از هزار و ۳۸ تشكل در سال ۸۴ با رشد ۵۹ درصدی درانتها آذر امسال به هزار و ۹۸۶ تشكل افزایش پیدا كرد. همین طور تعداد مجمع نمایندگان كارگران كشور از هزار و ۱۲۴ تشكل در سال ۸۴ با افزایش ۵۹ درصدی درانتها آذرماه به ۶ هزار و ۲۴۶ تشكل رسیده است. تعداد انجمن های صنفی كارگری و كانون های مربوطه كه در سال ۸۴ تعداد ۲۴۳ انجمن بود، تا اختتام آذرماه سال جاری ۱۲۲ درصد افزایش یافت و تعداد انجمن های دارای اعتبار و در حال تشكیل به هزار و ۶۱۷ انجمن رسیده است.
كانون كارگران بازنشسته باز درانتها آذرماه امسال نسبت به تعداد كانون های این تشكل در سال ۸۴ با رشد ۵۴ درصدی مواجه بوده است به طوریكه هم اكنون ۳۴۷ كانون در این زمینه فعالیت می نمایند.
مجموع تشكل های كارگری درانتها آذرماه امسال با رشد ۶۶ درصدی به ۱۰ هزار و ۱۹۶ تشكل دارای اعتبار و در حال تشكیل مجمع افزایش یافته است؛ در صورتی كه این میزان درانتها سال ۸۴ دو هزار و ۵۱۸ تشكل و انجمن بود. این آمار نشان داده است در این بازه زمانی ۷ هزار و ۶۷۸ تشكل كارگری جدید تاسیس شده كه ۴هزار واحد آن از سال ۹۲ به بعد بوده است.
بر اساس این گزارش، همین طور تشكل انجمن های صنفی كارفرمایی و كانون های مربوط با رشد ۴۱ درصدی از هزار و ۳۹ انجمن و كانون در سال ۸۴ به دو هزار و ۵۵۶ تشكل افزایش یافته است.
در مجموع، تعداد «تشكل های كارگری و كارفرمایی» كه در سال ۸۴ به میزان سه هزار و ۵۵۷ انجمن، مجمع و كانون بود كه تا اختتام آذرماه با رشد ۶۰ درصدی به ۱۲ هزار و ۷۵۲ تشكل رسیده است.1397/10/29
14:50:10
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: كارگر , كارگران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری