در ستاد بازسازی استان مطرح شد؛

ساخت و تعمیر 92 هزار واحدمسكونی مناطق زلزله زده كرمانشاه

ساخت و تعمیر 92 هزار واحدمسكونی مناطق زلزله زده كرمانشاه

ارتباط با مشتری: با گذشت بیشتر از یك سال از زلزله آبان سال 96 ساخت و تعمیر بیشتر از 92 هزار واحد مسكونی در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به اختتام رسید.


به گزارش خبرنگار ایسنا، مهرداد سالاری معاون عمرانی استانداری كرمانشاه در ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان با اشاره به تخریب 24 هزار و 500 واحد مسكونی در زلزله آبان سال قبل اظهار داشت: با عنایت به تاكید استاندار در خصوص تبدیل این تهدید به فرصت، تلاش شد در بازسازی این مناطق خانه های فرسوده هم تا حد توان لحاظ شود.

وی اضافه كرد: هم اكنون درحالی بازسازی واحدهای تخریبی در مناطق زلزله زده ادامه دارد كه كار ساخت 27 هزار واحد مسكونی به اختتام رسیده كه بیشتر از واحدهای تخریبی احصا شده است.

معاون عمرانی استانداری كرمانشاه خاطرنشان كرد: در مورد واحدهای تعمیری هم بیشتر از دو برابر واحدهای تعمیری احصا شده، كار تعمیر و مقاوم سازی واحدها صورت گرفته است.

سالاری با اشاره به اینكه برخی افرادی كه گرفتار خسارت نشده اند به امید استفاده از تسهیلات بازسازی كار پی كنی زمین هایشان را در بعضی نقاط شهر و روستا انجام می دهند اظهار داشت: این آمار دیگر نباید در آمار بنیاد مسكن آورده شود، چون كه در اینصورت اینطور تصور می شود كه كار بازسازی كند پیش می رود و بسیاری واحدها كه پی كنی شده اند ساخته نشده اند.

معاون عمرانی استانداری كرمانشاه به دغدغه مردم در مورد عدم اتمام بازسازی واحدها اشاره نمود و اضافه كرد: مردم باید بدانند همه مسئولین تا ساخت آخرین واحد مسكونی كنار آنها خواهند بود و هیچ وقت تنهایشان نمی گذارند.

پرونده ساخت 8 بلوك مسكن مهر سرپل ذهاب تا آخر سال بسته می شود

مسعود شریفی مدیركل راه و شهرسازی استان كرمانشاه باز در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان با اشاره به خسارت 21 بلوك مسكن مهر در زلزله سرپل ذهاب اظهار داشت: درحال حاضر كار مقاوم سازی دو بلوك به صورت كامل تكمیل شده و مقاوم سازی شش بلوك دیگر باز تا آخر سال به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: عمده عملیات باقی مانده در مقاوم سازی این شش بلوك بحث سفید كاری، گچ و خاك و نما است كه به خاطر برخی مشكلات مالی به تعویق افتاد. سه بلوك دیگر هم عملیات مقاوم سازی آنها شروع شده و پیشرفت كار در این بلوك ها 20 درصد است.

شریفی از كمك 20 میلیارد تومانی دولت به این پروژه ها اطلاع داد و اضافه كرد: پرداخت این میزان كمك در هیات دولت به تصویب رسیده و درحال مبادله موافقت نامه آن هستیم و با تزریق این میزان اعتبار اساسا مقاوم سازی پروژه ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

92 هزار واحد مسكونی مناطق زلزله زده بازسازی و تعمیر شده اند

رضا خواجه ای، رئیس بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه باز در این جلسه به تشریح روند بازسازی مناطق زلزله پرداخت و با اشاره به اجرای بتن فونداسیون 36 هزار و 125 واحد شهری و روستایی در مناطق زلزله زده اظهار داشت: همینطور اسكلت 34 هزار و 332 واحد و باز اجرای سقف 31 هزار و 683 واحد انجام شده و 26 هزار و 971 واحد هم عملا تكمیل و كار نصب در و پنجره آنها انجام شده است.

وی با اشاره به شروع عملیات تعمیری 65 هزار و 138 واحد اظهار داشت: هم اكنون از این تعداد تعمیر 65 هزار و هفت واحد در شهر و روستا به اختتام رسیده است.

خواجه ای تصریح كرد: همانطور كه بارها گفته ایم تا ساخت آخرین واحد مسكونی در مناطق زلزله زده در كنار زلزله زدگان خواهیم بود.

این مسئول در مورد روند كند بازسازی پروژه های مسكن مهر هم اظهار داشت: مسئولیت ساخت این پروژه در مناطق زلزله زده برعهده وزارت راه و شهرسازی بود كه هنوز نتوانسته آنطور كه باید كار بازسازی آنها را انجام دهد و در نهایت بازسازی این واحدها هم به بنیاد مسكن سپرده شده است.

خواجه ای اضافه كرد: 20 میلیارد تومان برای كمك به ساخت این واحدها از جانب هیات دولت اختصاص داده شده كه بنام وزارت راه و شهرسازی است كه باید این اعتبار را در اختیار بنیاد مسكن قرار دهند تا بتوانیم كار بازسازی این پروژه ها را باز سرعت بخشیم.

ساخت و تعمیر 61 درصد از جایگاه های دامی مناطق زده

نوربخش حاتمی، رئیس جهاد كشاورزی استان كرمانشاه باز در این جلسه با اشاره به خسارت 21 هزار و 586 جایگاه دامی در مناطق زلزله زده اظهار داشت: از این تعداد 13 هزار و 89 جایگاه تخریبی و 8497 جایگاه تعمیری هستند.

وی از اتمام ساخت و تعمیر 15 هزار و 155 جایگاه دامی اطلاع داد وافزود: از این تعداد 8532 جایگاه تخریبی و 6623 جایگاه تعمیری بوده كه كار ساخت و تعمیر آنها به اختتام رسیده است. هم اكنون 6431 جایگاه تخریبی و تعمیری باقی مانده كه عملیات ساخت و تعمیر آنها در حال اجرا می باشد.

جبران خسارت بسیاری تاسیسات گردشگری استان نیازمند اعتبار است

امید قادری مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باز در این جلسه با اشاره به خسارت بسیاری تاسیسات گردشگری استان در زلزله سال قبل اظهار داشت: یكی از این تاسیسات بحث راه و تاسیسات موجود در محل آبشار پیران است.

وی آبشار پیران را یكی از بزرگترین آبشارهای خاورمیانه عنوان نمود وافزود: متاسفانه زلزله سال قبل هم به خود آبشار لطمه وارد كرده و هم تاسیسات آن رادچار خسارت كرده است كه نیازمند تشكیل كارگروهی برای رفع مشكلات و خطرات احتمالی آن در آستانه عید نوروز و بازدید گردشگران است و باید اعتبارات در این زمینه افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به خسارت كاروانسرای شاه عباسی قصرشیرین هم اظهار داشت: خسارت ها به حدی است كه هر آن احتمال ریزش این كارونسرا وجود دارد و مكاتباتی درجهت مرمت خسارت های این كارونسرا با اوقاف بعنوان مالك این كاروانسرا داشته ایم كه هنوز به نتیجه نرسیده ایم.1397/12/16
13:00:50
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: تسهیلات , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری