هزینه وام مسكن روی خط ثابت

هزینه وام مسكن روی خط ثابت

ارتباط با مشتری: قیمت اوراق تسهیلات مسكن در هفته اخیر نوسان چندانی نداشته و این اوراق بطور متوسط ۵۴ هزار تومان معامله می شود. زوج ها با عنایت به این كه در كدام شهر یا روستا ساكن هستند و باید برای گرفتن وام مسكن بوسیله اوراق تسه بانك مسكن، ۶.۵ تا ۸.۵ میلیون تومان صرف خرید اوراق كنند كه هزینه وام جعاله باز می تواند به این مبلغ اضافه شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، در آخرین روز معاملات فرابورس ایران در هفته ای كه گذشت، قیمت هر ورق از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن از عمدتاً در حدود قیمت ۵۳ تا ۵۵ تومان معامله می شد.
در فرابورس ایران هر ورق از تسه بهمن ماه سال ۱۳۹۷، ۵۴ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد و قیمت هر ورق از تسه شهریور ۹۷ ۵۴ هزار تومان بود.
در هفته معاملاتی اخیر قیمت امتیاز تسهیلات مسكن نوسان چندانی نداشت. ركود در بازار مسكن در معاملات این اوراق هم تأثیر گذاشته و سبب شده قیمت این اوراق در سال ۱۳۹۷ با روند كاهشی مواجه باشد.
از آنجائیكه بیش تر تسه ها حدود ۵۴ هزار تومان قیمت دارند، هزینه وام مسكن با قیمت هر ورق ۵۴ هزار تومان محاسبه می شود. زوج های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسكن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند. آنها باید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صرف خرید این ۲۰۰ برگ كنند. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله كه بابت آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان اضافه می شود. درنتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسكن، حدود ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان صرف شود.
هم چنین زوج های غیر تهرانی كه در شهرهایی با جمعیت بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می كنند، می توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند كه برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری كنند كه با این حساب باید هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان بابت خرید این اوراق بپردازند كه با احتساب دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت كنند.
علاوه بر این، زوج های ساكن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسكن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری كنند كه باید شش میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. هم چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله باز باید دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان پرداخت كنند كه در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی هشت میلیون و ۶۴۰ هزار تومان از طرف زوجین باید پرداخت گردد.
مجردهای تهرانی باز می توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و غیر زوج هایی كه در مراكز استان های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و درنهایت غیر زوج های ساكن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند كه به ترتیب هر كدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسكن را از فرا بورس ایران خریداری كنند.
با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق، شش میلیون و ۴۸۰ هزار تومان، افراد ساكن در مراكز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ چهار میلیون و ۳۲۰ هزار تومان پرداخت كنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.
اوراق تسهیلات مسكن قابلیت معامله در فرا بورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداكثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است.
این اوراق با عنایت به این كه چقدر تا زمان اعتبارش باقی مانده، دارای قیمت متفاوتی است. در صورتیكه مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نكند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.1397/12/17
00:32:25
5.0 / 5
4751
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , زندگی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری