یك روز تا پایان مهلت پرداخت عوارض الكترونیكی

پلاك های ع و ت فعلا مشمول جریمه نیست

پلاك های ع و ت فعلا مشمول جریمه نیست

ارتباط با مشتری: ساعت ۲۴ فردا (شنبه) آخرین مهلت برای مالكان خودروهایی است كه از ۲۸ اسفندماه سال قبل تا كنون عوارض الكترونیكی چهار آزادراه تعیین شده را پرداخت نكرده اند؛ این درحالی است كه فردا احتمال تمدید این زمان وجود دارد. در عین حال خودروهای پلاك عمومی (ع) و تاكسی ها(ت) فعلا مشمول جریمه نیستند و برای آنها فعلا پیامكی در این رابطه ارسال نشده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با عنایت به الكترونیكی شدن عوارض چهار آزادراه از بامدادان ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷، در صورتیكه مالكان خودروهای عبوری از این مناطق، تا ۲۴ فروردین ماه عوارض خودرا پرداخت نكنند ۳۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. سپس ۲۴ فروردین باز تنها مهلت ۴۸ ساعته برای پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها در نظر گرفته شده است. هرچند فردا در جلسه ای بین مسئولان وزارت راه و شهرسازی و پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد تمدید یا عدم تمدید مهلت پرداخت عوارض الكترونیكی چهار آزاد راه طی مدت مذكور تصمیم گیری خواهد شد.
سید حسین میرشفیع، معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این كه از بامدادان ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ عوارض چهار آزادراه تهران – ساوه، قزوین – زنجان، كرج – قزوین، تهران – قم الكترونیكی شد، اظهار نمود: روش پرداخت عوارض در این چهار آزادراه از ۲۸ اسفندماه سال قبل به صورت الكترونیكی درآمد تا پلاك خودرو توسط دوربین های مربوطه خوانده شود.
وی افزود: تا ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، به مالكان خودرو فرصت داده ایم كه عوارض الكترونیكی این چهار آزادراه را پرداخت كنند و در صورتیكه نسبت به این مساله اقدام نكنند به میزان ۳۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
به گفته میرشفیع، برای افرادی كه با چنین نرم افزارهایی آشنایی ندارند دستگاه های كارت خوان (POS) در مجتمع های خدماتی در نظر گرفته شده تا از این طریق عوارض خودرا پرداخت كنند. این در شرایطی است كه دستگاه های مربوطه در محل عوارضی ها استقرار نیافته تا از این طریق ترافیكی در محل عوارضی ها ایجاد نشود.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در مورد این كه اگر شماره تلفن مالك خودرویی در سامانه پلیس ثبت و یا بروز نشده باشد چگونه از استعلام بدهی عوارض خود باخبر می شود، اظهار داشت: در اپلیكیشن های مربوطه استعلام بدهی برای صاحبان خودرو وجود دارد و بوسیله شماره پلاك خودروی خود می توانند بدهی شان را استعلام و پرداخت كنند و علاوه بر این كیف پول خودرا شارژ نمایند.
وی اصرار كرد كه سپس تاریخ ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض ۴۸ ساعته خواهد بود و مالكان خودرو از هر آزادراهی كه عبور می كنند باید ظرف این مدت عوارض شان را پرداخت كنند و در غیر این صورت مشمول جریمه ۳۰ هزار تومانی خواهند شد.
به گفته معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كلیه افراد می توانند با بازگشت به سایت aaniro.ir نسبت به چگونگی پرداخت عوارض الكترونیكی آزادراه ها كسب اطلاع كنند. علاوه بر این از این پس برای پرداخت عوارض آزادراه ها نیاز به خرید تگ از بانك مسكن نیست و با عنایت به روش های اعلامی كلیه صاحبان خودرو می توانند عوارض الكترونیكی آزادراه ها را پرداخت كنند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با عنایت به شروع به كار چهار سامانه دریافت عوارض الكترونیكی آزادراه ها از بامدادان ۲۸ اسفندماه سال جاری جهت ستاندن مبالغ مربوط كه شامل آزادراه های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، كرج–قزوین و تهران–قم می شود صاحبان خودرو می توانند بوسیله اپلیكیشن های تاپ، كیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانك پارسیان و دستگاه های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه ها عوارض خودرا پرداخت كنند.1398/01/24
15:01:28
5.0 / 5
4513
تگهای خبر: بانك , خدمات , درآمد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری