ثبات باورنكردنی قیمت مسكن اروپا در ۱۹ سال

ثبات باورنكردنی قیمت مسكن اروپا در ۱۹ سال

به گزارش ارتباط با مشتری به صورت متوسط در كشورهای عضو اتحادیه اروپا قیمت مسكن از سال ۲۰۱۰ تابحال تنها ۱۵ درصد افزایش داشته است!


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، قیمت مسكن در اتحادیه اروپا كه شامل قیمت های نوساز و قدیمی می شود دارای ثبات طولانی بوده و در طول نوزده سال گذشته تنها دو بار گرفتار نوسانات زیادی شده است: اولین بار در سال ۲۰۰۶ كه قیمت مسكن هشت درصد افزایش یافت و دومین بار در سال ۲۰۰۹ كه قیمت ها چهار درصد كاهش پیدا كرد.
در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ قیمت مسكن در سطح كشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها ۱۵ درصد و در سطح منطقه یورو تنها ۱۱ درصد افزایش یافته است. بیشترین افزایش قیمت مسكن در این بازه زمانی در استونی با ۸۳ درصد مشاهده شده است و بعد از این كشور، لتونی با ۶۱ درصد، اتریش با ۵۶ درصد، سوئد با ۵۵ درصد و لوكزامبورگ با ۵۰ درصد قرار دارند.
از سوی دیگر متوسط رشد قیمت در بعضی كشورها منفی بوده است! قیمت مسكن در سال ۲۰۱۸ در ایتالیا در مقایسه با سال ۲۰۰۰ حدود ۱۷ درصد كمتر شده است و بعد از این كشور، اسپانیا با منفی ۱۲ درصد و قبرس با منفی ۸ درصد قرار دارند.
در میان كشورهای مهم اروپایی بالاترین قیمت مسكن فرانسه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۱ و پایین ترین قیمت ها در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ بوده است. در آلمان سال ۲۰۱۶ سال اوج قیمت ها و سال ۲۰۰۷ سال كف قیمت ها بوده است. قیمت مسكن در انگلیس در سال ۲۰۰۹ در كمترین سطح خود و در سال ۲۰۰۷ در اوج خود بوده است این مساله در نروژ هم صادق بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.

منبع:

1398/04/01
15:13:00
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری