در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد

بازار داغ كلاهبرداران اینترنتی برای اعزام نیروی كار به خارج

بازار داغ كلاهبرداران اینترنتی برای اعزام نیروی كار به خارج

به گزارش ارتباط با مشتری مدیر كل هدایت نیروی كار وزارت كار بااشاره به بازار داغ كلاهبرداران اینترنتی برای اعزام نیروی كار به خارج، از متقاضیان خواست قبل از اقدام، از مجاز بودن فعالیت كاریابی اطمینان حاصل كنند.محمد اكبرنیا در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به افزایش كلاهبرداری ها در فضای مجازی برای اعزام نیروی كار به خارج از كشور تصریح كرد: متأسفانه در شرایطی كه با تورم نیروی كار فارغ التحصیل و نرخ بیكاری این گروه از جامعه مواجه هستیم، بازار اعزام نیروی كار برای سودجویان جذابیت پیدا كرده و بنابراین كلاهبرداران در این زمینه فعال شده اند.
وی با تاكید بر اینكه نیروی كار متقاضی اعزام به خارج، قبل از اقدام در این زمینه باید حتما از «مجاز» بودن فعالیت كاریابی اطمینان حاصل كنند، درباره نحوه شناسایی و تشخیص كاریابی های غیرمجاز اظهار داشت: فهرست تمام كاریابی های بین المللی و داخلی مجاز در سایت وزارت كار اعلام شده و متقاضیان باید فقط از راه این مراكز برای عزیمت به خارج از كشور با هدف اشتغال اقدام نمایند.
مدیر كل دفتر هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار افزود: علیرغم پیگیری های مختلف اما به علت گسترگی فضای مجازی متأسفانه شدت اینگونه فعالیت های غیرمجاز همچنان زیاد است و در كنار نظارت ها و اقدامات كنترلی، متقاضیان هم باید جانب احتیاط را رعایت نمایند.
اكبرنیا با تاكید بر اینكه قبل از هر اقدام كنترلی، متقاضیان باید مراقب اقدامات فریبكارانه سودجویان در حوزه اعزام نیروی كار باشند، اضافه كرد: اطمینان از داشتن مجوز كاریابی مهمترین اصل قبل از اقدام برای شروع فرآیند اعزام است و متقاضیان باید به این مورد توجه داشته باشند تا مبادا فریب وعده های دروغین را بخورند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در صورت تخلف احتمالی از جانب كاریابی های دارای مجوز اعزام نیروی كار به خارج از كشور، شاكیان می توانند با حمایت وزارت كار به مراجع قضائی شكایت كنند و این وزارتخانه هم پشتیبان آنها خواهد بود.
مدیر كل دفتر هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار تصریح كرد: تنها روش قانونی مهاجرت شغلی، رجوع متقاضیان به كاریابی های دارای مجوز از وزارت كار است كه مسئولیت صحت فعالیت این مراكز را این وزارتخانه بر عهده دارد.

1398/04/05
12:33:49
5.0 / 5
4562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری