گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر

وقوع بیشتر از یك هزار لطمه شغلی در زمستان ۹۷

وقوع بیشتر از یك هزار لطمه شغلی در زمستان ۹۷

ارتباط با مشتری: لطمه های شغلی زمستان 96 در حالی 3 هزار و 112 مورد بود كه در زمستان 97 تعداد یك هزار و 112 لطمه شغلی به ثبت رسید كه از كاهش 179.8 درصدی حكایت دارد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، انتشار لطمه های شغلی كشورها در چارچوب مقاوله نامه ۱۶۰ و سفارش نامه ۱۷۰ سازمان بین المللی كار از كشورهای خواسته شده تا شرایط برای تحلیل انواع و نحوه بروز این لطمه ها برقرار شود.
با همین رویكرد آمار لطمه های شغلی در ایران نیز از طرف سه مرجع وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعنوان سیاست گذار امور مربوط به روابط كار، سازمان تأمین اجتماعی و پزشكی قانونی به صورت مستمر جمع آوری می شوند.
طبق آمار انتشار یافته از طرف وزارت كار، آخرین آمار مربوط به لطمه های شغلی رخ داده (مشمولان قانون كار) برای دوره زمستان ۹۷ است كه كاهش قابل توجهی نسبت به زمستان ۹۶ داشته است. طبق آمار موجود، در زمستان ۹۷ تعداد لطمه های شغلی به ثبت رسیده یك هزار و ۱۱۲ مورد بود در صورتیكه این میزان در زمستان ۹۶ دو هزار مورد بیشتر از لطمه های شغلی زمستان ۹۷ و معادل ۳ هزار و ۱۱۲ مورد لطمه بوده است. مقایسه آمار لطمه های شغلی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از كاهش ۱۸۰ درصدی حكایت دارد.
اما از مجموع یك هزار و ۱۱۲ مورد لطمه شغلی رخ داده در زمستان گذشته، ۸۷ مورد معادل ۷.۸ درصد از آنها منجر به فوت كارگران و كاركنان شده است؛ همین طور یك هزار و ۲۵ مورد تلفات جانی نداشته اند و فقط به لطمه افراد منجر گردیده است كه ۹۲.۲ درصد از كل لطمه ها را شامل می شوند.
آمارهای ثبت شده درباب لطمه شغلی در استان های مختلف نشان می دهد، استان تهران با ۱۵۴ مورد، استان اصفهان با ۱۴۵ مورد و استان خراسان رضوی با ۹۱ مورد در صدر استان های دارای بیشترین لطمه های شغلی و استان های چهارمحال و بختیاری و زنجان نیز هر كدام با ۳ و ۴ مورد و استان های اردبیل و خراسان جنوبی با ۶ مورد كمترین لطمه شغلی را در میان استان های كشور به خود اختصاص داده اند.
در خصوص لطمه های شغلی منجر به فوت نیز، استان های زنجان با ۲۵ درصد، استان گلستان با ۲۰ درصد و استان تهران با ۱۶.۲ درصد بیشترین لطمه شغلی منجر به فوت را نسبت به لطمه شغلی اتفاق افتاده در هر استان را داشته اند.
همچنین در ۱۲ استان اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، كرمانشاه، گیلان و لرستان لطمه شغلی منجر به فوت رخ نداده است.


منبع:

1398/04/08
13:44:46
5.0 / 5
4781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری