خبر خوش برای كارگران ساختمانی

خبر خوش برای كارگران ساختمانی

به گزارش ارتباط با مشتری نایب رییس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی از ابلاغ دستورالعملی اطلاع داد كه به باعث آن به اندازه ۲۶۰ هزار كارگر ساختمانی ظرفیت خالی برای بیمه تامین اجتماعی ایجاد خواهد شد.هادی ساداتی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای دستورالعملی كه طی روزهای اخیر از ستاد تامین اجتماعی مركز صادر شده، كسانی كه از سامانه رفاه ایرانی ها حذف یا پرونده هایشان مختومه شده است جایگزین متقاضیان بیمه تامین اجتماعی خواهند شد.

وی افزود: این دستورالعمل كه به همه مراكز استانها ابلاغ گردیده امكان جایگزینی متقاضیان بیمه با افرادی را كه دیگر در فهرست بیمه كارگر ساختمانی نیستند و حذف شده اند، فراهم می آورد.

نایب رئیس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی درباره پیشبینی بیمه كارگران ساختمانی در سال ۹۸ هم اظهار داشت: متقاضیان بیمه را بر مبنای ظرفیت سامانه مشخص و هر تعداد متقاضی در سامانه رفاه ایرانی ها ثبت نام كرده باشند اعلام می نماییم. هم اكنون بالغ بر ۲۶۰ هزار نفر پرونده مختومه داریم كه ظرفیت خالی به شمار می روند و باید آنرا پر نماییم، به عبارتی به اندازه ۲۶۰ هزار كارگر ساختمانی ظرفیت خالی بیمه داریم كه در صورت احتیاج به سهمیه جدید برای افزایش آن اقدام می نماییم.

به گفته ساداتی، مختومه شدن پرونده شامل كسانی است كه پرونده هایشان به صورت كامل بسته شده و آن دسته كارگران ساختمانی كه هنگام رجوع بازرس در محل حضور نداشته یا اعتراض كرده و مجدد بازرسی شده اند را شامل نمی گردد.

وی اظهار داشت: تابحال ۲۶۰ هزار نفر در سامانه رفاه ایرانی ها شناسایی شده اند كه كارگر ساختمانی نیستند یا در گروهی غیر از كارگر ساختمانی قرار دارند و چنانچه در سامانه ثبت نام كنند چون واجد شرایط نیستند از جانب سامانه حذف می شوند.

نایب رئیس كانون انجمن های صنفی كارگران ساختمانی تصریح كرد: بر مبنای آخرین آمارها یك میلیون و ۲۰۰ هزار كارگر ساختمانی مشمول بیمه تامین اجتماعی هستند كه از این تعداد پرونده ۲۶۰ هزار نفر مختومه شده و با احتساب افراد باقیمانده جمعا ۹۴۰ هزار نفر بیمه پرداز در كل كشور داریم كه در ابتدا باید ظرفیت مانده را پر نماییم و بعد از آن در صورت احتیاج به سهمیه درخواست می دهیم.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بر مبنای ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی كارگران ساختمانی، سازمان تامین اجتماعی مكلف شده با دریافت ۷ درصد حق بیمه سهم بیمه شده از كارگر و ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه از مالك نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام كارگران ساختمانی اقدام كند. در صورت عدم تامین منابع لازم برای توسعه پوشش بیمه ای كارگران، با تصویب هیأت وزیران افزایش سقف مجموع عوارض تا ۲۰ درصد بلامانع است.
1398/05/15
12:25:12
5.0 / 5
4690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری