افزایش فقر در میان بازنشستگان آلمانی

افزایش فقر در میان بازنشستگان آلمانی

ارتباط با مشتری: یك مطالعه جدید نشان داده است جمعیت فقیر سالمند در بزرگ ترین اقتصاد اروپا افزایش خواهد یافت.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از دویچه وله، موسسه مطالعات اقتصادی آلمان در گزارش جدید خود اعلام نمود كه بزودی از هر پنج فرد سالمند آلمانی، یك نفر در معرض فقر قرار گرفته است. این موسسه آگهی داده است كه تا آخر سال 2039 میلادی، شمار افراد سالمند یا بازنشسته آلمانی با ریسك فقر مواجهند از 16.8 درصد كنونی به 21.6 درصد افزایش پیدا خواهدنمود.
بنیاد "برتلزمان" آلمان نیز در گزارشی جداگانه آگهی داده است كه با وجود بهبود شرایط بازار كار آلمان در آینده، افراد كم مهارت با چالش های جدی در یافتن شغل مواجه خواهند شد. كریسوف شیلرف از نویسندگان این گزارش اظهار داشت: حتی با وجود پیشرفت در بازار كار، باید آماده مواجهه با افزایش محسوس تعداد افراد فقیر در میان سالمندان و بازنشستگان باشیم.
طبق تعریف رسمی دولتی، جمعیت در معرض فقر به كسانی گفته می شود كه كمتر از 60 درصد متوسط درآمد آلمان درآمد دارند. این گزارش افراد دارای درآمد كمتر از 905 یورو در ماه را در زمره افراد در معرض فقر قرار داده است.
موسسه مطالعات اقتصادی آلمان هم چنین پیش بینی كرده است در سال های پیش رو، شمار افرادی كه برای امرار معاش نیازمند دریافت كمك های دولتی هستند از 9 درصد كنونی به 12 درصد افزایش پیدا كند. در آلمان افرادی می توانند كمك های دولتی دریافت نمایند كه دارای كمتر از 777 یورو در ماه باشند.
دولت آلمان با هدف برقراری مجدد تعادل در نظام بازنشستگی و رفاه اقتصادی افراد سالمند، در حال بازطراحی نظام بازنشستگی این كشور است كه به عقیده نویسندگان گزارش، نخواهد توانست كمك خیلی زیادی به بهبود وضعیت بازنشستگان آلمانی كند. طبق قانون جدید، افراد برای بازنشسته شدن باید دارای 35 سال سابقه كاری باشند.
در این گزارش كه با مطالعه بر روی درآمد و هزینه بیشتر از 30 هزار بازنشسته و سالمند آلمانی تهیه شده به دولت سفارش شده است بهبود حمایت های بیمه ای خصوصاً در بخش درمان را برای مدیریت بهتر هزینه های این گروه در دستور كار قرار دهد.
منبع:

1398/06/25
13:22:47
5.0 / 5
4098
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , درآمد , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری