اختصاصی مهر

یارانه نقدی 400 هزار نفر از روز گذشته قطع شد

یارانه نقدی 400 هزار نفر از روز گذشته قطع شد

به گزارش ارتباط با مشتری یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر از یارانه بگیران غیرنیازمند از صبح جمعه و همزمان با واریز یارانه نقدی مهرماه قطع شد و مجموع كسانی كه یارانه نقدی شان قطع شده به یك میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، یكصد و چهارمین مرحله یارانه نقدی صبح جمعه شب به حساب سرپرستان خانوار واریز شد كه در ادامه حذف غیرنیازمندان از فهرست یارانه بیگران، یارانه نقدی ۱۰۰ هزار خانوار كه حدود ۴۰۰ هزار نفر را شامل می شود از مهرماه قطع شد.
فرایند قطع یارانه نقدی اقشار غیرنیازمند جامعه همزمان با واریز یارانه شهریورماه كلید خورد و در ماه قبل یارانه ۱۶۲ هزار خانوار معادل حدود ۷۰۰ هزار نفر قطع شد تا در مجموع طی ماه های شهریور و مهرماه یك میلیون و ۱۰۰ هزار غیرنیازمند، از لیست یارانه بگیران حذف شوند.
مقرر است در هر ماه گروهی از جامعه كه مستحق دریافت یارانه نقدی نیستند، از لیست یارانه بگیران حذف شوند. بر مبنای اطلاعات به دست آمده تمام سرپرستان خانواری كه یارانه نقدی آنها در مهرماه قطع شده، در گروه سه دهك بالایی جامعه قرار دارند.
همچنین بر مبنای آنچه كه قبل از این اعلام شده بود، مقرر است تا آخر سال یارانه نقدی سه دهك بالایی جامعه یعنی دهك های هشتم، نهم و دهم شامل ۲۴ میلیون نفر قطع شود.
روش ثبت اعتراض
برای تمام خانوارهایی كه یارانه نقدی آنها قطع می شود، پیامك «قطع یارانه نقدی» با سرشماره « YARANEH» ارسال می شود و اگر خویش را مستحق دریافت آن می دانند، سرپرست خانوار به همراه یك مدرك شناسایی باید در مرحله اول به یكی از دفاتر پیشخوان دولت رجوع كند. بعد از رفتن به دفتر پیشخوان و تكمیل برگه مجوز بررسی تراكنش های بانكی به دولت، شماره رهگیری برای وی پیامك خواهد شد.
نكته قابل توجه اینكه، «۴۸ ساعت پس از دریافت پیامك كد رهگیری» باید به سامانه https: //yaraneh۱۰.mcls.gov.ir رجوع كنند و با وارد كردن كد ملی و كد رهگیری دریافتی از دفتر پیشخوان، تمام اطلاعات و تراكنش های بانكی خانوار را مشاهده كنند.
سرپرست خانوار در این مرحله و بعد از مشاهده تراكنش های بانكی خود اگر اعتراضی به قطع یارانه خود ندارد باید گزینه «انصراف از اعتراض و خروج» و در صورت اعتراض هم باید گزینه «ثبت اعتراض» را انتخاب نماید تا بعد از آن، اعتراض آنها بررسی شود. در صورت پذیرش ثبت اعتراض خانوار، یارانه نقدی آنها در ماهی كه قطع شده، همراه با مرحله بعد به صورت یكجا واریز خواهد شد.
قانونگذار در تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۸ كل كشور، دولت را مكلف به قطع یارانه نقدی غیرنیازمندان كرده است. بر این اساس وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با راه اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها و بر مبنای ملاك هایی همچون استان و محل زندگی، تعداد و ارزش املاك خانوار، ارزش خودرو یا خودرو های خانوار، شغل و سایر پارامترها لیست خانوارهای غیرنیازمند را به سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می كند و این سازمان هم نسبت به قطع یارانه نقدی این خانوارها اقدام می كند.
برای پیگیری برقراری یارانه به دستگاه ها رجوع نكنید
نكته دیگر اینكه، هیچ یك از دستگاه های ذیربط برای برقراری یارانه نقدی خانوارهایی كه یارانه آنها قطع شده، پاسخگو نخواهند بود، ازاین رو در صورت قطع یارانه نقدی باید منتظر پیامك باشید و در غیر این صورت برای پیگیری سوالات خود با شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس حاصل كنید.

1398/07/30
09:57:01
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: اجتماعی , بانك , بودجه , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری