معاون ساخت و توسعه آزادراه ها اعلام كرد

ساخت 1100 كیلومتر آزادراه تا آخر دولت بعلاوه هزینه هر كیلومتر آزادراه

ساخت 1100 كیلومتر آزادراه تا آخر دولت بعلاوه هزینه هر كیلومتر آزادراه

به گزارش ارتباط با مشتری معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اعلام نمود كه بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته تا آخر دولت حدود هزار و ۱۰۰ كیلومتر آزاد راه دركشور ایجاد می شود. اما توانایی ساخت هزار كیلومتر آزاد راه در سال در صورت تامین شدن سرمایه مورد نیاز آن وجود دارد.


جلال بهرامی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: می توان گفت به صورت متوسط سالانه حدود ۶۰ كیلومتر آزاد راه ساخته ایم كه با آنچه نیاز داریم به هیچ وجه همخوانی ندارد.
وی اظهار داشت: اگر در زمینه سرمایه مورد نیاز كه به صورت مشاركتی با بخش خصوصی تامین می شود، مشكلی نداشته باشیم توانایی ساخت سالانه هزار كیلومتر آزاد راه در كشور وجود دارد و بر این اساس می توانیم در بازه زمانی نه چندان طولانی در خیلی از مناطقی كه دسترسی به آزاد راه ندارند، آزاد راه بسازیم.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل همینطور درباره ی قیمت ساخت هر كیلومتر آزاد راه اظهار داشت: بر مبنای هزینه های امروز ساختن هر كیلومتر آزاد راه ۱۷ تا ۲۰ میلیارد تومان تمام می شود و دلیل گران تر بودن آزاد راهها نسبت به بزرگراهها این است كه ملزومات خیلی از نظر استاندارد، ایمنی، تجهیزات و غیره در آزاد راهها وجود دارد كه سبب افزایش هزینه های ساخت آن می شود.
وی با بیان این كه دولت همه پول ساخت و راه اندازی آزاد راه را نمی دهد اظهار داشت: هزینه ساخت یك آزاد راه دو بانده به اندازه یك بزرگراه سه و نیم بانده است چون كه فرمول محاسباتی راه اصلی بزرگراه و غیره از آزاد راه متفاوت می باشد و مواردی از قبیل تقاطع غیر همسطح، رمپ و لوپ و غیره جزء كیلومتر آزاد راه به شمار نمی آید و بر همین مبنا وتجهیزات ایمنی كه در آزاد راهها نصب می شود هزینه آنها را به شدت بالا می برد.1398/08/11
20:56:46
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: استاندارد , شركت , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری