در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد

جزئیات تصمیمات شورای عالی اشتغال

جزئیات تصمیمات شورای عالی اشتغال

ارتباط با مشتری: رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال با اشاره به شروع به كار سامانه ناظر برنامه های اشتغال كشور به منظور رصد انحرافات تسهیلات، از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های توسعه بازار مشاغل روستایی خبرداد.محمد اسكندری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تصمیمات و مصوبات شورای عالی اشتغال كه سه شنبه هفته گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گفت: این جلسه چند مصوبه داشت كه مهمترین آن پرداخت منابع باقی مانده سهم ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی و عشایری بود كه در این زمینه مقرر شد ۲۴۵ میلیون دلار باقی مانده نیز به صورت مرحله ای پرداخت گردد.
وی اضافه كرد: همین طور بحث سامانه نظارتی وزارتخانه برای نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغال مطرح و قرار شد همه برنامه های اشتغال در سامانه ناظر سیاست ها و برنامه های اشتغال كشور متمركز شود و همه دستگاه ها نیز مكلف شدند گزارش خودرا به صورت ماهیانه در این سامانه ثبت كنند تا از این طریق تسهیلات پرداختی اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه و همین طور تسهیلات اشتغال روستایی را رصد و پایش نماییم.
رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال با اشاره به اینكه سامانه نظارتی برنامه های اشتغال وزارت كار هم اكنون فعالیت خودرا آغاز نموده است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این سامانه پایش برنامه های اشتغال و عملكرد دستگاه ها در اجرای برنامه ها است. در چارچوب این سامانه برای هر دستگاه نام كاربری تعریف شده و باید عملكرد خودرا در سامانه ثبت كنند. این سامانه كاملا نتیجه محور است.
اسكندی با اشاره به اینكه دستگاه ها به صورت ماهیانه باید تمام برنامه ها و عملكرد خودرا در سامانه ناظر سیاست ها و برنامه های اشتغال ثبت كنند، اظهار داشت: بزودی نام كاربری در اختیار وزرا و استانداران قرار می گیرد. وظیفه ذاتی این سامانه پیدا كردن مغایرت ها و انحرافات در اجرای برنامه های اشتغال و تسهیلات پرداختی است تا انحرافات ناشی از تعهدات اشتغال و تسهیلات پرداختی به صفر برسد.
دستگاهها مكلف شدند برنامه های اشتغال خودرا ظرف دو هفته ارائه دهند
وی با اشاره به اینكه بیشترین تاكید در نشست شورای عالی اشتغال سوژه پیگیری مغایرت ها در حوزه پرداخت تسهیلات بود، گفت: یكی دیگر از خروجی های شورای عالی اشتغال این بود كه مقرر شد دستگاه ها طی دو هفته آینده برنامه های اشتغالی خودرا تحویل دهند تا برنامه ریزی اشتغال در نیمه دوم سال و همین طور سال ۹۹ آغاز شود.
رئیس دبیرخانه شورای عالی اشتغال افزود: از مصوبات دیگر شورا این بود كه برای پایداری مشاغل و كسب و كارهای به وجود آمده از محل تسهیلات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸، برنامه های توسعه بازار، مهارت، تكنولوژی، كیفیت و شبكه سازی اجرایی شود.
وی اظهار داشت: در نهایت قرار شد تا آخر سال بر دو برنامه مهم اشتغال تمركز شود كه نخست اجرای برنامه ها از محل منابع ۲۰ هزار میلیارد تومانی تبصره ۱۸ و دیگری اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری است.
اسكندری با تاكید بر اینكه قرار شد تا اختتام امسال شورای عالی اشتغال یكبار دیگر با دستور كار بررسی اجرای برنامه ها و منابع «تبصره ۱۸ قانون بودجه» تشكیل جلسه دهد، اظهار داشت: مهمترین تصمیمات و خروجی های نشست هفته گذشته، تمركز بر اجرای برنامه اشتغال روستایی و اجرای برنامه های توسعه ای برای پایداری این كسب و كارها، تمركز بر اجرای برنامه های تبصره ۱۸ و عملیاتی كردن هفت تفاهم نامه با دستگاه ها و سوژه نظارت بر تسهیلات بود.


منبع:

1398/08/19
14:51:16
5.0 / 5
4013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری