رئیس سازمان نظام مهندسی ایران:

سال دشواری پیش رو خواهیم داشت

سال دشواری پیش رو خواهیم داشت

ارتباط با مشتری: ایسنا/فارس رئیس سازمان نظام مهندسی ایران با اشاره به تنگناهای ناشی از تحریم های ظالمانه، بودجه انقباضی دولت و كاهش درآمدهای نفتی، سال 99 را سالی دشوار ارزیابی كرد.


فرج الله رجبی چهارشنبه ۲۲ آبان در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب كشور اظهار داشت: طی سه سال منتهی به سال ۹۷ میزان تولید مسكن در كشور عددی كمتر از ۴۰۰ هزار واحد بوده است؛ یعنی هر سال بیشتر از ۵۰۰ هزار واحد از نیاز واقعی جامعه عقب بوده ایم.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، رجبی با اشاره به اینكه دولت نمی تواند به تنهایی از عهده تامین نیاز جامعه به مسكن، بر بیاید، اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسكن، عاملی موثر بر تحرك بخش خصوصی برای تامین مسكن دانست و در عین حال اظهار داشت: این طرح خوب است اما باید با نگاه تشویقی منجر به افزایش تمایل بخش خصوصی برای همكاری همراه باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهتمام سه ساله اش در پیگیری سوژه خروج ساخت و ساز از ركود، اظهار داشت: بارها بر این امر تاكید كرده ام كه سیاست بخش مسكن، خرده سیاست نیست بلكه یك سیاست راهبردی محسوب می شود؛ ایجاد یك میلیون شغل و بهبود شرایط كسب و كار با رونق بخش ساخت و ساز امكان پذیر خواهد بود.
او اظهار داشت: اگر دولت پشت مسكن نیاید، تحولی اتفاق نخواهد افتاد، البته در این بین اولویت با وزارت راه و شهرسازی است اما سایر وزارتخانه ها از وزارت كشور تا وزارت نیرو و نفت هم باید همكاری ها و حمایت های لازم را داشته باشند.
رجبی با تاكید براینكه دولت نباید بعنوان مداخله گر بلكه بعنوان ایجاد كننده جریان راهبردی و تسهیل كننده روند، به ساخت و ساز و بخش مسكن ورود داشته باشد، اظهار داشت: اگر قصد رونق كسب و كار و ایجاد اشتغال و تولید مناسب را داریم باید بخش مسكن و ساخت و ساز را فعال كرده و از ركود خارج نماییم.
او با اشاره به دیدگاه بعضی از منتقدان ورود دولت به اقدامات راهبردی ساخت و ساز، اظهار داشت: بعضی می گویند كه خارج شدن ساخت و ساز از ركود، موجب تورم و گرانی مسكن خواهد شد، آیا در سال هایی كه ركود بود شاهد افزایش قیمت نبودیم؛ ركود ساخت و ساز موجب شد كه سرمایه ها به سمت سكه و ارز تمایل پیدا كرده و مشكلات عدیده ای را ایجاد كند.
رجبی با تصریح اینكه سال آینده سال دشواری خواهد بود، بودجه انقباضی است، روی درآمد نفت هم نمی توانیم حساب نماییم، بدین سبب نیازمند سرمایه بخش خصوصی هستیم تا رونق تولید و پویایی اقتصادی را شاهد باشیم، اظهار داشت: من اگر تصمیم گیرنده در طرح اقدام ملی مسكن بودم، این طرح را بسیار ساده می نوشتم و زمینه را برای ورود سرمایه گذار تسهیل می كردم.
رئیس سازمان نظام مهندسی كشور اظهار داشت: دولت می تواند به ازای زمینی كه در اختیار سازنده قرار می دهد، واحدهای ساخته شده دریافت كند، شهرداری ها هم این امكان را دارند كه در قبال اعطای پروانه، درصدی از واحدهای ساخته شده را از سرمایه گذار طلب كنند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب كشور كه از بامداد چهارشنبه ۲۲ آبان در شیراز شروع به كار كرده است، تا پنجشنبه ۲۳ آبان ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/08/22
19:16:28
5.0 / 5
4112
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بودجه , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری