۲۴ میلیون نفر بسته معیشتی نگرفته اند

آغاز بررسی پیامك های اعتراضی متقاضیان بسته معیشتی از امروز

آغاز بررسی پیامك های اعتراضی متقاضیان بسته معیشتی از امروز

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر كار و رفاه اجتماعی ضمن بیان اینكه به 24 میلیون نفر بسته حمایتی در پرداخت نشده است اظهار داشت: از امروز پیامك های اعتراضی بررسی و به آنها پاسخ داده خواهد شد. افرادی كه به واریز نشدن بسته حمایتی به حسابشان اعتراض دارند، می توانند در پیامكی اعتراضشان را به وزارت رفاه ارسال نمایند. وزارتخانه نیز طی پیامكی از آنها اجازه دسترسی به حساب اعلامی را می گیرد، در صورتیكه افراد این اجازه را به این وزارتخانه بدهند، با بررسی حسابشان به اعتراض آنها پاسخ داده خواهد شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، میدری، معاون وزیر كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه رویكرد دولت در توزیع بسته حمایت معیشتی، پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر كشور است، اضافه كرد: این بسته حمایتی در سه مرحله پرداخت شده است. این بسته حمایتی به ۲۴ میلیون نفر در كشور پرداخت نشده است. تابحال نزدیك به چهار میلیون نفر اعتراض خودشان را برای پرداخت این بسته اعلام نموده اند كه ما در حال بررسی اطلاعات آنها هستیم.

دولت جهت بررسی حساب اشخاص از آنها اجازه می گیرد آغاز بررسی پیامك های اعتراضی و پاسخ به آنها؛ از امروز
وی اظهار داشت: یكی از حق های حاكمیت بررسی حساب های شخصی مردم كشور است. دولت در بررسی حساب اشخاص از آنها اجازه می گیرد. در حذف یارانه ها ۲۷۰ هزار نفر به این مسئله اعتراض داشتند اما تنها ۷۰ هزار نفر آنها اجازه بررسی حسابشان را دادند و مابقی از دریافت یارانه انصراف دادند.
میدری با اشاره به اینكه در بررسی حساب بانكی اشخاص هیچگونه عنصر انسانی دخالت ندارد، اضافه كرد: شیوه بررسی حساب توسط دولت شبیه سازمان امور مالیاتی كشور نیست. اساسا فردی به حساب اشخاص ورود نمی كند، بدین سبب كسی اطلاعات واریز به حساب های شخصی را بررسی نمی كند.
معاون وزیر كار افزود: از امروز پیامك های اعتراضی بررسی و به آنها پاسخ داده خواهد شد. افرادی كه به واریز نشدن این بسته حمایتی به حسابشان اعتراض دارند، می توانند در پیامكی اعتراضشان را به وزارت كار و رفاه اجتماعی ارسال نمایند. وزارت كار طی پیامكی از آنها اجازه دسترسی به حساب اعلامی را می گیرد، در صورتیكه افراد این اجازه را به این وزارتخانه دادند، با بررسی حسابشان به اعتراض آنها پاسخ داده خواهد شد.

رتبه بندی خانوارها با سیستم های نرم افزارها
میدری با تاكید بر اینكه شیوه آزمون وسع در بررسی اعتراضات به كار می رود، اضافه كرد: اطلاعات افراد كه شامل فاكتورهای دارایی، درآمد و هزینه هاست، بررسی می شود. سیستم های نرم افزاری با تركیب شاخص ها و بررسی آنها، خانوارها را رتبه بندی می كنند. در این سیستم ها بین ۵ تا ۱۰ درصد خطا دارد.
این مسئول دولتی در برنامه پایش بیان كرد: ۳ نوع مالیات در كشور گرفته می شود، مالیات بر مصرف، مالیات بر سود شركتها و مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی؛ در كشور ۱۴ درصد مالیات از اشخاص حقیقی گرفته می شود. در آمریكا و آلمان بیشتر از ۵۰ درصد مالیات از اشخاص گرفته می شود و این بدین مدلول است كه در كشورها بجای گرفتن مالیات از تولید كننده، تمركز را برروی ستاندن مالیات از اشخاص گذاشته اند.
میدری اظهار داشت: در ایران ۳۷ درصد مالیات از تولید كننده ها دریافت می شود چونكه ما وضعیت خانوارها را نمی توانیم رصد نماییم. در صورت رصد خانوارها، بیشتر آنها از مالیات معاف می گردند. این مسئله موجب می شود حداقل مزاحمت برای شركت های تولیدی ایجاد شود. از جانب دیگر اگر درآمد خانوار از حدی بیشتر شد، مالیات بر ثروت آنها بسته می شود. نتیجه آن نیز رونق تولید و افزایش رفاه مردم است.
وی درانتها اظهار داشت: آزمون وسع قدم مهمی برای برقراری عدالت مالیاتی است. این كار نیز بطور جدی در دستور كار دولت می باشد.
منبع:

1398/09/08
10:26:40
5.0 / 5
4068
تگهای خبر: اجتماعی , بانك , تولید , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری