سخنگوی ستاد بودجه در گزارش ارتباط با مشتری:

جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال ۹۹

جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال ۹۹

به گزارش ارتباط با مشتری سخنگوی ستاد بودجه ضمن جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال ۹۹، اظهار داشت: پرداخت تمامی منابع حاصل از مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون ایرانی ادامه خواهد داشت.مژگان خانلو در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اقدامات و تمهیدات حوزه پشتیبانی از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی در لایحه بودجه سال ۹۹، تصریح كرد: معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته است كه در این راستا برای تامین كالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشكی و نهادهای دامی و كشاورزی معادل ۱۰.۵ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به اینكه پرداخت یارانه نقدی با اعتبار ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تداوم خواهد داشت، اضافه كرد: افزایش حقوق كارمندان و بازنشستگان دولت رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت و همینطور سقف معافیت مالیاتی كاركنان دولتی و غیردولتی به سه میلیون تومان در ماه افزایش می یابد.
وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری و لشكری با رشد ۵۰ درصدی اعتبارات به میزان ۶۰۰۰ میلیارد تومان با اولویت دریافت كنندگان ماهانه كمتر از سه میلیون تومان استمرار خواهد داشت.
خانلو اضافه كرد: تمهید اعتبار لازم برای تداوم اجرای برنامه رتبه بندی معلمان به میزان ۳۰۰۰ میلیارد تومان هم در لایحه بودجه ۹۹ مورد توجه قرار گرفته است؛ همینطور اعتبارات مورد نیاز صندوق های بازنشستگی كشوری ولشگری و فولاد با ۲۳ درصد رشد روبرو شده است.
افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات بنیاد شهید
خانلو اظهار داشت: طرح مقابله با فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و اجرای قانون پشتیبانی از معلولین و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به میزان ۱۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان در دستور كار دولت برای سال آینده قرار گرفته است.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: همینطور در لایحه بودجه ۹۹، توجه ویژه ای به اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران شده بگونه ای كه شاهد رشد ۴۷ درصدی اعتبارات آن از محل منابع جداول شماره (۷) و (۹) هستیم و این اعتبار از حدود ۱۳.۹ هزار میلیارد تومان به ۲۰.۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: از سویی دیگر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به میزان ۳۰ میلیون تومان برای هریك از زوج ها برای سال آینده همچون سال جاری تداوم خواهد داشت.
خانلو اضافه كرد: روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی مددجویان كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی كشور و زندانیان نیازمند به میزان ۵۰۰۰ میلیارد تومان هم در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته است.
تداوم پرداخت كمك معیشتی در سال ۹۹
وی با اشاره به اینكه برای استانداردسازی گرمایش مدارس توجه ویژه ای شده است، اظهار داشت: در لایحه بودجه شاهد افزایش سهم استاندارد سازی گرمایش مدارس با اولویت مناطق محروم ازمحل عوارض گاز مبحث بند «ب» ماده ۶۵ قانون الحاق (۲)، از ۲۰ به ۵۰ درصد هستیم. همینطور اعتبارات مورد نیاز برای یارانه شیر مدارس به میزان ۴۵۰ میلیارد تومان و كاغذ كتب مدارس به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان پیشبینی شده است.
خانلو خاطرنشان كرد: پرداخت تمامی منابع حاصل از مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین (سالانه ۳۱ هزار میلیارد تومان) به حدود ۶۰ میلیون ایرانی در سال ۹۹ تداوم خوهد داشت.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: استمرار اجرای طرح تحول سلامت با اعتبار ۱۳۶۰۰ میلیارد تومان، استمرار اجرای طرح توسعه و توازن منطقه ای با اعتبار ۱۴۵۰۰ میلیارد تومان و تامین منابع مورد نیاز برای تغذیه و امور رفاهی دانشجویان هم از دیگر تمهیدات دولت برای سال آینده است.

1398/09/20
17:27:42
5.0 / 5
4017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری