نرخ بیكاری گرجستان در پایین ترین سطح

نرخ بیكاری گرجستان در پایین ترین سطح

به گزارش ارتباط با مشتری نرخ بیكاری گرجستان در ماه نوامبر به ۳.۶ درصد رسید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از جورجیا تودی، نرخ بیكاری گرجستان در دوازده ماه منتهی به نوامبر به ۳.۳ درصد كاهش پیدا كرد كه كمترین نرخ بیكاری ثبت شده در این كشو از زمان ثبت داده ها در دهه ۱۹۷۰ است. هر چند ۶۵۰۰ شغل بوجود آمده در ماه نوامبر از تعداد مشاغل بوجود آمده در ماه اكتبر كمتر بود اما ماه نوامبر شاهد ثبت كمترین تعداد بیكاران گرجستانی بود. مارك بوتلر، وزیر كار گرجستان در همین رابطه اظهار داشت: این كه چنین اتفاقی در انتها سال افتاد خیلی خوشحال كننده است. فكر می كنم شاهد تداوم حركت در راه درست خواهیم بود.
اقتصاد گرجستان امسال در مجموع ۶۰ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی ایجاد كرد كه بالاترین سطح اشتغال زایی در هفت سال گذشته و دهمین سال متوالی اشتغال زایی محسوب میشود. هم اكنون ۵.۱ میلیون نفر در بازار كار گرجستان مشاركت دارند و تنها ۱۶۷ هزار نفر بیكار هستند. نرخ مشاركت در بازار كار گرجستان تا آخر ماه نوامبر ۶۲ درصد اندازه گیری شده است كه هشت درصد كمتر از ركورد ثبت شده در دهه ۱۹۹۰ است.
در میان بخش های مختلف، بخش خرده فروشی با ایجاد ۳۲۰۰ فرصت شغلی بیشترین نقش را در اشتغال زایی داشته است و ساخت و ساز هم برای ۲۳۰۰ نفر شغل بوجود آورده است.
از جانب دیگر تا آخر سه ماهه سوم امسال رشد اقتصادی گرجستان ۵.۸ درصد اندازه گیری شده است تا بدین ترتیب مجموع ارزش كالا و خدمات تولید شده در گرجستان به ۴.۶۱ میلیارد دلار برسد. از نظر قیمت ها هم نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر به هفت درصد رسیده است كه بالاترین تورم ثبت شده در این كشور از ژوئن ۲۰۱۶ تابحال به حساب می آید. در میان بخش های مختلف، رستوران و هتلداری با تورم ۷.۴ درصدی، تنباكو و نوشیدنی با تورم ۱۵.۴ درصدی و آموزش با تورم هفت درصدی، بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته اند.
بر اساس ماهانه هم تورم گرجستان در ماه نوامبر ۰.۹ درصد بوده كه ۰.۱ درصد بیشتر از تورم ماه قبل است.1398/10/03
12:55:29
5.0 / 5
4756
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری