در نشستی با حضور مونسان مطرح شد؛

تاسیس مراكز آموزش هتلداری در كشور

تاسیس مراكز آموزش هتلداری در كشور

به گزارش ارتباط با مشتری در نشست مشترك وزیر گردشگری و رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به تأسیس چند مراكز آموزش هتلداری در چهار نقطه كشور، در مورد تدوین استانداردهای آموزش مهارت برای ارتقای صنعت توریسم تاكید گردید.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون زمینه های همكاری دوجانبه با عنایت به اهمیت صنعت توریسم و ظرفیت های ایران و توان اشتغالزایی و تولید ثروت و نقش مهارت در این راه دیدار و گفت و گو كردند.
در این نشست، علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تاكید بر همكاری دو دستگاه اظهار داشت: در حوزه گردشگری، نیاز اساسی به آموزش های مهارتی و همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور داریم.
مونسان اضافه كرد: برای تأسیس چندین مراكز آموزش هتلداری به صورت منطقه ای در چهار نقطه كشور به همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور نیاز داریم.
وی اظهار داشت: در صورت ایجاد ظرفیت های مطلوب، لزوم آموزش مهارت را در آیین نامه اعطای ستاره ها به هتل ها لحاظ خواهیم كرد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با تاكید بر نیاز جدی به دوره های آموزشی مجازی و ارتقای تألیفات در حوزه گردشگری اظهار داشت: منابع درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور روان و كاربردی هستند و باید در ترم های جدید گردشگری (بوم گردی) كه احتیاج به آموزش های مهارتی دارند، گنجانده شوند.
مونسان اضافه كرد: می توان از فضاهای مازاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور بعنوان هتل اسكول استفاده نمود.
همچنین علی اوسط هاشمی معاون وزیر كار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، تشكیل كارگروه تخصصی گردشگری و هتلداری برای بازبینی و تدوین استانداردها و منابع آموزشی مشترك در جهت ارتقای صنعت توریسم كشور را ضروری دانست.
هاشمی با تاكید بر ارتقای سطح مهارت مربیان در طرح كاربینی با تهیه پودمان آموزشی مشترك با میراث فرهنگی، اظهار داشت: از راه تقویت «هتلینگ» مركز تربیت مربی و مأمورسراهای استانی این سازمان می توان برای كارآموزی مربیان و استفاده از مراكز بعنوان مراكز آموزش هتلداری ( hotel school) فرضی استفاده نمود.
وی اضافه كرد: در صورت درخواست، پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای به هتل های ستاره دار و مراكز گردشگری از جانب این سازمان اعطا می شود.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: از مدیران هتل ها و مراكز تفریحی بعنوان آزمونگر استفاده خواهیم كرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور همینطور از فعالیت ۱۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در مشاغل در رابطه با گردشگری اطلاع داد.

1398/10/21
19:48:55
5.0 / 5
4181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری