معاون وزیر كار به مهر خبر داد

آغاز برآورد خسارات بنگاه ها و مشاغل از دست رفته مناطق سیل زده

آغاز برآورد خسارات بنگاه ها و مشاغل از دست رفته مناطق سیل زده

به گزارش ارتباط با مشتری نماینده ویژه وزیر كار در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، از آغاز برآورد مجموعه خسارات وارد شده به فعالیتهای اقتصادی خدماتی، كشاورزی و صنعتی ناشی از سیل اطلاع داد.



حجت میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت برآوردها از میزان خسارات به بنگاه ها و واحدهای اقتصادی مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان تصریح كرد: مجموعه ای از اقدامات توسط سازمان ها، صندوق ها و شركت های وابسته در چارچوب حدود ۵۰ بند پیشبینی شده كه بخشی از این كمك ها به صورت نقدی و بخشی هم غیرنقدی است.
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: در ایام نخست وقوع سیل كوشش برای ساماندهی رفع نیازهای اولیه در اولویت قرار داشت و در این مدت تأمین این نیازها همچون غذا، پوشاك، بازگشایی مسیرها و كمك های امدادی و درمانی در دستور كار بود.
میرزایی افزود: اما آنچه كه بعد از نگرانی های روزهای نخست وقوع سیل، فروكش كردن آب و نیازهای اولیه، توسط وزارت كار در دستور كار قرار گرفت، رسیدگی به وضعیت بنگاه های اقتصادی و كسب و كارهای تعطیل شده، كارگاه های صدمه دیده و مشاغل از دست رفته بود و از این هفته برآورد خسارات شروع شده است.
وی با اشاره به اینكه مقرر است مجموع خسارات وارد شده به فعالیتهای اقتصادی خدماتی، كشاورزی و صنعتی برآورد شود، اضافه كرد: در این فرآیند سه حوزه كسب و كارهای از دست رفته، دارایی ها و مشاغل صدمه دیده شناسایی می شوند و گزارش نهایی از میزان خسارات اساسا در اوایل هفته آینده نهایی می شود.
نماینده ویژه وزیر كار در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان، همینطور اظهار داشت: بانك رفاه كارگران و بانك توسعه تعاون بعنوان بانكهای زیر مجموعه وزارت كار، سازمان تأمین اجتماعی و معاونت اشتغال وزارتخانه هر یك در حال تدوین برنامه هایی برای تأمین منابع و پشتیبانی از مشاغل و كسب و كارهای صدمه دیده ناشی از سیل سیستان و بلوچستان هستند.
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینكه بعد از برآورد از میزان خسارات به بنگاه ها و واحدهای اقتصادی، بانكهای رفاه كارگران و توسعه تعاون منابع اختصاصی به صورت قرض الحسنه با وثایق حداقلی اختصاص می دهند، اظهار داشت: همینطور پیگیری قضائی برای بدهكاران بانكی كه در این مناطق امكان امكان پرداخت بدهی خویش را ندارند فعلاً متوقف می شود؛ ضمن اینكه بازپرداخت تسهیلات ساكنان مناطق سیل زده در این استان استمهال می شود.
تقسیط بدهی كارگاه های مناطق سیل زده
معاون اقتصادی وزیر كار تصریح كرد: همینطور بنا بر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، بدهی كارگاه ها و كارفرمایانی كه به علت شرایط ناشی از سیل امكان پرداخت بدهی خویش را ندارند تقسیط می شود و بعد از عادی شدن شرایط، بازپرداخت شروع می شود.
میرزایی تصریح كرد: میزان منابع تخصیصی از محل منابع بانك ها یا منابع داخلی وزارتخانه بعد از برآورد نهایی از میزان خسارات مشخص خواهد شد.
وی با اشاره به كمك های غیرنقدی در ایام نخست وقوع سیل برای خروج از بحران اظهار داشت: مقدار زیادی كمك های غیرنقدی شامل پوشاك، مواد غذایی و كمك های مردمی توسط شركت ها و صندوق های وابسته جمع آوری و توزیع شده است. همینطور تمام درمانگاه های سازمان تأمین اجتماعی به صورت شبانه روزی در حال عرضه خدمات درمانی و دارویی به مردم این مناطق هستند.
میرزایی اظهار داشت: همینطور سازمان فنی و حرفه ای تیم های مختلف كمك های فنی را برای كمك به تعمیر خودرو ها، ماشین آلات كشاورزی و تعمیر لوازم خانگی تجهیز كرده است. سازمان بهزیستی هم منابعی را ویژه خانوارهای تحت پوشش مختص كرده است. این مجموعه اقدامات در مرحله اول كه بحرانی بود صورت گرفته است.

1398/11/02
23:04:42
5.0 / 5
3988
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری