شریعتمداری خبر داد:

اختصاص 3هزار میلیارد تومان برای بیمه بیكاری و كسب‎ وكارهای تعطیل

اختصاص 3هزار میلیارد تومان برای بیمه بیكاری و كسب‎ وكارهای تعطیل

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر كار اظهار داشت: حدود ۳ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت بیمه های بیكاری و عرضه تسهیلات تخصیص می یابد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما، به عرضه توضیحاتی با اشاره به اینكه دامنه فعالیتهای دولت درباره اقدامات و تمهیدات در قبال صدمه دیدگان ویروس كرون بسیار وسیع است، تصریح كرد: تشكیل ستاد مقابله با بحران كرونا از مهم ترین اقدامات دولت در اینباره بوده است كه حدودا هر روز، معاونین و وزرای مربوط تشكیل جلسه می دهند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه نهادسازی های لازم برای تحقق هدف مبارزه با كرونا انجام شده است، اظهار داشت: در همه جلسات رسمی هیئت وزیران، مقدمه ای با محوریت این مورد مطرح می شود و شاهد هماهنگی وزرا و طرح همه مسائل و بیان گزارش فعالیت دستگاه های اجرایی گوناگون درباره كرونا هستیم.
وی تصریح كرد: این اطمینان را به مردم می دهیم كه دولت پای كار است و ما و تمام وزارتخانه ها، صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی در این در كنار وزارت بهداشت كه پیشانی این كار است، تلاش می نماییم.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های درمانی تأمین اجتماعی، اضافه كرد: ما در ۳۳۰ مركز درمانی كه شامل ۸۰ بیمارستان و مراكز درمانی دیگر است برای امداد رسانی به مخاطبان خاص كه بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستند و هم مخاطبان عام كه سایر مردم هستند آماده خدمت هستیم و همه فعالیتهای ما در چارچوب ستاد مقابله با كرونا است.
وی به سرنوشت كارگران اشاره نمود و اظهار داشت: بر اساس نص صریح قانون كارگرانی كه مخالف میل و اراده خود بیكار شده و البته همه كسانی كه بر اثر بیماری كرونا از كار بیكار شوند، با تشخیص سازمان های مربوطه شان، ظرفیت استفاده از قانون بیمه بیكاری را دارند و مشمول بهره مندی از ظرفیت های حمایتی سازمان و وزارتخانه مربوطه هستند.
تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بیمه های بیكاری
شریعتمداری درباره افرادی كه دارای قرارداد رسمی كار نیستند مثل دستفروشان نیز، اضافه كرد: ما برای این مورد جلسات گوناگونی را با مسئولین امر و پژوهشگران داشتیم و در نهایت مقرر شد دولت حدود ۳ هزار میلیارد تومان منابع به منظور پرداخت بیمه های بیكاری و عرضه تسهیلات به این افراد تخصیص یابد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه این منابع هم برای كسانی است كه شغل رسمی خویش را از دست داده اند و هم كسانی كه قرار داد رسمی كار ندارند، تصریح كرد: ما در این راستا ۹۴۰ بنگاه در رسته های گوناگون؛ آموزشگاه های فنی و حرفه ای، علمی، آزاد، آموزشگاه های هنری-سینمایی، سالن های برگزاری همایش ها، آرایشگاه ها، مكان ورزشی، آژانس های مسافرتی، مهد كودك ها، هتل ها، مراكز پذیرایی اقامتی و... تمامی آنها را به تفكیك با تعداد واحد های زیربط آنها، با همكاری سازمان های مربوطه شناسایی كردیم.

1398/12/24
14:45:09
5.0 / 5
3384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری