قیمت آپارتمان آماده، پایین تر از مسكن ملی!

قیمت آپارتمان آماده، پایین تر از مسكن ملی!

ارتباط با مشتری: در صورتیكه قیمت مسكن ملی متری 2.5 تا 3.5 میلیون تومان اعلام شده و البته برای تحویل آن باید یكی دو سال صبر كرد كه الان با همین مبالغ و حتی كمتر می توان در شهرهای اطراف تهران آپارتمان خریداری كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، قیمت واحدهای طرح اقدام ملی مسكن، متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان تعیین شده است. البته چند روز قبل عضو هیئت مدیره عمران پرند، هزینه ساخت مسكن در این شهر را متری ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان اعلام نموده و گفته بود كه در بعضی واحدها قیمت تا ۴.۵ میلیون تومان هم می رسد. هر چند به دنبال این اظهارات، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران پرند گفتند كه احتمالاً منظور عضو هیئت مدیره، واحدهای مشاركتی است كه توسط بخش خصوصی ایجاد می شود.
با همه این تفاسیر، بررسیها نشان میدهد با رقم هایی در همین حدود و بعضاً كمتر می توان در اطراف تهران همچون پرند، هشتگرد و حتی پردیس، آپارتمان خریداری كرد.
در حال حاضر یك واحد ۸۷ متری تحویل آینده در فاز ۱۱ پردیس بین ۳۰۰ تا ۳۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود؛ یعنی قیمت هر متر مربع از این واحدها ۳.۸ میلیون تومان منهای وام ۴۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۴ درصد است.
در شهر پرند اما می توان با رقم های پایین تری خانه دار شد. نرخ واحدهای ۷۵ متری مسكن مهر در شهر جدید پرند از حدود ۱۳۰ میلیون آغاز می شود كه به این رقم ۴۰ میلیون تومان وام چهار درصد اضافه می شود. قیمت برخی واحدهای مسكن مهر و حتی شخصی ساز ۸۰ متری هم ۲۰۰ تا بالای ۳۰۰ میلیون تومان است. البته بسته به منطقه، موقعیت، متراژ و امكانات نرخ ها به بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هم می رسد.
بدین ترتیب قیمت هر متر مربع از یك واحد ۸۰ متری ۲۰۰ میلیون تومانی ۲.۵ میلیون تومان است كه همین حالا تحویل داده می شود.
با توجه به این رقم ها، خرید واحدهای طرح اقدام ملی مسكن با قیمت ۳.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان، در اطراف تهران توجیه اقتصادی ندارد.
این اختلاف قیمت بین واحدهای مسكن ملی و مسكن مهر زمانی بیشتر خودرا نشان میدهد كه بنا بگفته پدرام صمیمی فر، عضو هیئت مدیره عمران پرند، قیمت زمین و محوطه سازی در مسكن ملی جداگانه محاسبه می شود كه با این حساب ممكنست قیمت ها به متری ۶ میلیون تومان نیز در شهر جدید پرند برسد. علاوه بر این برای تحویل واحد باید یك تا دو سال صبر كرد.
منبع:

1399/01/06
21:21:36
5.0 / 5
3315
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری