سال جهش تولید،

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم

جذابیت خرید تولید داخل را برای مردم ایجاد نماییم

ارتباط با مشتری: به اعتقاد یك كارشناس حوزه كار جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده برای خرید كالای داخلی ایجاد شود و هم كیفیت تولید داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.


علی اكبر سیارمه در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نامگذاری سال جاری به "جهش تولید" اظهار نمود: در بحث جهش تولید بعنوان شعار محوری سال جاری، اشتغال، نیروی كار، كارگر و كارفرما مثل زنجیره های متصل به هم پیوسته هستند و هر كدام در دیگری تاثیرگذارند. چرا باید به تولید داخلی بیشتر اهمیت بدهیم؟ چون بیكاری افراد و عدم توانایی خرید برای قشر قابل توجهی از مردم در اقتصاد اثرگذار است اما اگر تولید رونق بگیرد، كارگر سركار می رود، اشتغال افزایش می یابد، چرخ كارخانه ها به گردش در می آید و گردش مالی بیشتر می شود.
وی تصریح كرد: ما باید به مسئله تولید بیشتر از جنبه اشتغال نگاه نماییم و اگر مشكل بخش اعظمی از جامعه كه با بیكاری دست و پنجه نرم می كنند برطرف و آنها را از نظر اشتغال تأمین نماییم، بدیهی است كه تولید هم به جریان می افتد و در راه پیشرفت قرار می گیرد.
این كارشناس حوزه كار، تقاضای داخل را در رونق و جهش تولید موثر خواند و اظهار داشت: باید فرهنگ مصرف كالای داخل را تقویت و این مسئله را نهادینه نماییم كه اگر تولید داخل خرید و مصرف شود در واقع از اشتغال فرزندان خودمان حمایت كرده ایم.
سیارمه اظهار داشت: در هندوستان زمانی كه می خواستند مقابل استعمار انگلیس بایستند، پارچه های انگلیسی را تحریم و از مصرف آن خودداری كردند تا تولید خودشان را حفظ كنند. اگر چنین حسی در مردم و كارفرمایان به وجود آید، به رونق تولیدات منجر می شود و تقاضا برای خرید و مصرف كالای داخلی افزایش می یابد.
به قول وی جهش تولید زمانی اتفاق می افتد كه هم جذابیت در مصرف كننده ایجاد شود كه كالای داخلی را خریداری كند و هم مرغوبیت و كیفیت تولیدات داخلی به قدری بالا برود كه قابل صادرات و رقابت با بازارهای خارجی باشد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را به نام سال «جهش تولید» نامگذاری و تاكید نمودند باید با كار ۱۰ برابری تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد.1399/01/10
22:58:20
5.0 / 5
2941
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری