ثبت نام كارفرمایان برای دریافت وام كرونا شروع شد

ثبت نام كارفرمایان برای دریافت وام كرونا شروع شد

ارتباط با مشتری: كارفرمایان و خویش فرمایانی كه پیامك تسهیلات بنگاه های لطمه دیده از كرونا به آنها ارسال شده برای دریافت وام كرونا به سامانه كارا مراجعه كنند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، برابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ‏کارفرمایان و خویش فرمایانی که پیامک تسهیلات بنگاه های لطمه دیده از کرونا را دریافت نمودند با ثبت نام در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir‎ از حمایت حداقل ۱۲ میلیون تومانی بابت هر کارگر برخوردار می شوند.

پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا همچون سیاستهای وزارت کار در امتداد حفظ اشتغال بنگاه ها و صیانت از نیروهای کار است و براین اساس امکان بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا برای ۱۳ رسته شغلی که بیشترین لطمه از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی هستند، فراهم گشته است.

بر این اساس کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته های ۱۳ گانه مصوب فعال و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند به شرط حفظ اشتغال موجود، می توانند تسهیلات مذکور را دریافت نمایند.

در پروسه ثبت نام و بهره مندی واحدهای کسب و کار از تسهیلات حمایتی، وزارت کار با هماهنگی دستگاه های اجرایی به یک میلیون واحد اقتصادی لطمه دیده از کرونا که سه میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول کار بوده اند، پیامک ارسال می کند و کارفرمایان به محض دریافت پیامک برمبنای کد ملی خود وارد سامانه می شوند و پروسه ثبت نام و ارائه مشخصات اولیه را دنبال می کنند، بعد از این مرحله، اطلاعات ثبت شده به بانک های عامل ارسال و پرداخت تسهیلات شروع می شود.

پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا فقط به بنگاه هایی صورت می گیرد که کد کارگاهی داشته، از سال قبل تابحال فعال بوده و نیروهای کار خودرا تعدیل نکرده باشند به نحوی که شاغل بیمه شده داشته و کارگران آنها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند همچنان که معاون اشتغال وزیر کار در گفت و گو با ایسنا، مبنای اصلی پرداخت تسهیلات کرونا را وجود شاغل بیمه شده در بنگاه دانسته و می گوید: نیروی کار در این بنگاه ها نباید اخراج شده یا برای گرفتن بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری معرفی شده باشد، اگر نیروی کار تعدیل شده و برای گرفتن بیمه بیکاری مراجعه نموده باشد مشمول دریافت تسهیلات نخواهد شد.

به گفته وی کارفرمایانی که به آنها پیامک ارسال شده در صورت تمایل می توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند ولی کارفرمایانی که مشمول این رسته ها بوده و برای آنها پیامک ارسال نشده است، در مراحل بعدی باید منتظر ارسال پیامک از طرف وزارت کار باشند.

بنگاه های به شدت لطمه دیده از کرونا می توانند جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و دریافت وام و تسهیلات حمایتی کرونا به این راهنما مراجعه کنند.

همچنان که پیش بینی شده بود پرداخت تسهیلات به ۱۳ رسته شغلی از امروز شروع شده و مبلغ تسهیلات پرداختی برای بنگاه هایی که فعال بوده و تعطیل نشده اند، به ازای هر نیروی انسانی شاغل بیمه شده ۱۲ میلیون تومان وام و برای بنگاه هایی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده اند به ازای هر نفر شاغل بیمه شده ۱۶ میلیون تومان است.

برای بنگاه های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد از تسهیلات جهت پرداخت دستمزد و ۳۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده اما در بنگاه های بزرگتر، ۵۰ درصد تسهیلات به پرداخت دستمزد و ۵۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش اختصاص یافته است.

نظر به اینکه در پرداخت تسهیلات، اولویت با واحدهایی است که فهرست بیمه شاغلین مربوط به فروردین ۹۹ را تا اختتام اردیبهشت ۹۹ به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند بنابر این کارفرمایان توجه داشته باشند در صورتیکه نیروهای شاغل در واحدهای آنها از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۹ استفاده کنند، مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهند شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایام اخیر با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود که تمامی مقرری بگیرانی که در اسفند سال ۱۳۹۸ شغل خودرا از دست داده و بیکار شده اند، ظرف ۲۴ ساعت پیامک درخواست شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد که بعد از دریافت پیامک با مراجعه به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری به آدرس https: //bimebikari.mcls.gov.ir/ در اسرع وقت و حداکثر تا ۱۲ ساعت بعد از دریافت پیامک باید نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک های تعیین شده در سامانه اقدام نمایند.

بر این اساس متقاضیان بعد از ورود به سامانه مذکور باید از قسمت ثبت شماره حساب نسبت به درج شماره حساب خود در یکی از بانک های تعیین شده سامانه شامل بانک سپه، رفاه، ملی، ملت، صادرات و تجارت اقدام نمایند. متقاضیانی که کد رهگیری خودرا فراموش کرده یا در این بخش گرفتار مشکل هستند می توانند بوسیله بازیابی کد رهگیری این مشکل را برطرف کنند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اطلاعیه وزارت کار درباب متقاضیان بیکار شده در اسفند سال ۹۸ است و لیست افرادی که تاریخ بیکاری آنها مربوط به فروردین ماه سال ۹۹ بوده توسط سازمان تامین اجتماعی در دست بررسی می باشد و باید منتظر دریافت پیامک باشند.

منبع:

1399/03/02
11:14:10
5.0 / 5
2465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری