معاون فنی و عملیات اورژانس كشور:

زنجان در خدمت رسانی به بیماران سكته مغزی سرآمد است

زنجان در خدمت رسانی به بیماران سكته مغزی سرآمد است

زنجان معاون فنی و عملیات اورژانس كشور اظهار داشت: خدمت رسانی به بیماران سكته مغزی در زنجان به صورت استاندارد انجام می شود و این استان در این خصوص دارای رتبه های جهانی، منطقه ای و كشوری است.حسن نوری عصر امروز (۱۵ مردادماه) در مراسم افتتاح نخستین پایگاه اورژانس ریلی کشور در شهرستان خرم دره که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به عملکرد خوب و عرضه خدمات بسیار مطلوب رئیس اورژانس استان زنجان به مردم، اظهار نمود: هم اکنون از مجموع ۱۶ هزار تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی، ۱۸۰۰ نفر به صورت جدی به بیماری کرونا مبتلا شده اند که تعداد زیادی از آنان بهبود یافته و به چرخه درمان بازگشته اند ولی متاسفانه ۴ نفر از این افراد به علت مبتلا شدن به بیماری کرونا جان خویش را از دست داده و شهید شده اند.

وی اضافه کرد: شهید فتحعلی نخستین شهید تکنسین پیش بیمارستانی کشور بود که در آخرین روزهای خدمت خود به درجه شهادت نائل شد و سه شهید دیگر هم در شهرهای تهران، البرز و سراب در جهت خدمت رسانی به مردم، شهید شدند.

این مسئول ضمن قدردانی ویژه از خیرین زنجان و با اشاره به اینکه خیرین این استان، مسیر بسیار خوبی را برای انجام کار خیر برگزیده اند، چونکه مسیری است که با جان انسان ها سر و کار دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر ۴۰۰۰ مأموریت اورژانسی در سطح کشور انجام شده است.

معاون فنی و عملیات اورژانس کشور با اشاره به اینکه اورژانس زنجان یکی از اورژانس های خیلی خوب در کشور در حال فعالیت است، افزود: چند پروژه پرارزش در حوزه اوژانس و فوریت های پزشکی در این استان به بهره برداری رسیده است.

نوری با اشاره به اینکه اورژانس زنجان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی این استان، در زمینه خدمت به بیماران سکته مغزی در کشور سرآمد بوده و صاحب رتبه هایی در کشور، منطقه و حتی جهانی است، اظهار نمود: خدمات استانداردی در این استان برای بیماران سکته مغزی انجام می شود که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به وجود ۴۵ پایگاه هوایی در کشور و اورژانس دریایی، جاده ای و اورژانس ریلی که از الزامات خدمات رسانی اورژانسی است، اظهار داشت: خدمت رسانی به مردم از راه آمبولانس کفایت نمی کرد، ازاین رو اورژانس هوایی در کشور همچون زنجان که منشاء خدمات بسیار ارزشمندی بود، افتتاح شد. قابل ذکر است بعضی از خدمات اورژانس هوایی زنجان منحصرا در این استان انجام می شود؛ همچون تزریق خون که به صورت پایلوت در این استان انجام می شود و الان به دنبال تسری این سیستم در کل کشور هستیم.

این مسئول با اشاره به راه اندازی موتور آمبولانس برای شهرهای بزرگ که دارای ترافیک هستند و راه اندازی ۵ اورژانس دریایی در جنوب کشور، خاطرنشان کرد: قابل ذکر است برنامه ریزی های هاورکرافت آمبولانسی در حال انجام می باشد.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور، با اشاره به مشکلات موجود جهت راه اندازی بیمارستان صحرایی و نبود این مشکلات در راه اندازی اورژانس ریلی، تصریح کرد: جهت راه اندازی اورژانس ریلی، آموزش سرمهمان داران از سال قبل شروع شده بود و ازاین رو نیاز بود پایگاهی در این بخش در شهرستان خرم دره مستقر شود. همینطور واگن ریلی آمبولانس به تعداد ۳۰ دستگاه اضافه خواهد شد.
1399/05/16
11:37:28
5.0 / 5
2159
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری