عضو شورای عالی كار :

دولت حمایت خاصی از كارگران نكرد

دولت حمایت خاصی از كارگران نكرد

عضو شورایعالی كار با اشاره به اینكه هزینه های كرونا روی دوش كارگران بیش از اندازه بوده است، اظهار داشت: دولت باید گزارشی از نحوه حمایت هایش از جامعه كارگری عرضه نماید.ناصر چمنی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: کرونا بیشترین تاثیر را در جامعه کارگری گذاشت؛ کارگران از همه جا تحت فشار و در معیشت خود گرفتار مشکل هستند و دستمزدشان زیر خط فقر است؛ طی ماههای گذشته هم هزینه های کرونا مزید بر علت شده و سختی های آن برای جامعه کارگری بیش از حد بوده است.
عضو کارگری شورایعالی کار اضافه کرد: دولت هنوز حمایت های لازم را از جامعه کارگری نکرده است؛ ما در این شرایط کرونا مدیون جامعه پزشکی کشور هستیم اما جامعه کارگری هم در این شرایط کار را تعطیل نکرده اند و به جز بخش خدمات، کارگران بخش های تولیدی و صنعتی شبانه روزی در حال کار هستند اما هیچگاه اسمی از این قشر برده نمی گردد.
وی اظهار داشت: حمایت چندانی از دولت ندیده ایم. بحث بیمه بیکاری هم هنوز به صورت صد درصدی اجرا نشده است.
چمنی با اشاره به اینکه تسهیلاتی به خانوارهای کارگران نداده اند، تصریح کرد: در مورد عرضه تسهیلات ما چیزی نشنیده ایم و اگر مبلغی هم پرداخت شده بسیار محدود بوده که دردی از جامعه کارگری دوا نمی کند.
این فعال کارگری خاطرنشان کرد: همین مصوبه هایی که ابلاغ گردیده را به درستی اجرا نمی کنند که نمونه آن افزایش حق مسکن کارگران بود که ماه هاست در دولت معطل تصویب است.
وی تصریح کرد: دولت باید گزارشی از نحوه پشتیبانی از جامعه کارگری و کارفرمایی عرضه نماید.


منبع:

1399/05/21
14:46:36
5.0 / 5
2091
تگهای خبر: پزشك , تسهیلات , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری