معاون وزارت تعاون:

توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد

توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد باشد

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزارت تعاون اظهار داشت: توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد كشور باشد و به افزایش تاب آوری اقتصادی كشور در مقابل تحریم های ظالمانه آمریكا منجر شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، امروز در مراسم افتتاح طرح های تعاونی در سراسر کشور که با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، معاون امور تعاون این وزارتخانه، اظهار داشت: ۳۸۳ تعاونی در حوزه های مختلف توزیعی، تولیدی و خدماتی به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و با اشتغال زایی بیش از ۲۶ هزار نفر امروز به بهره برداری رسید کبیری گفت: این میزان سرمایه گذاری و اشتغال زایی باتوجه به رکود اقتصادی بنگاه های تولیدی و تورم موجود بهترین درمان اقتصاد در ایران است. وی اشاره کرد: بخش تعاون باتوجه به رویکرد توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور باید توسعه یابد. معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: توسعه بخش تعاون می تواند بهترین الگوی درمان امروز اقتصاد کشور باشد، به افزایش تاب آوری اقتصادی کشور در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا منجر شود و مهار کننده آثار منفی شیوع بیماری کرونا است. وی با اعلان اینکه باور ما این است که توسعه بخش تعاون به باز توزیع عادلانه ثروت در جامعه کمک می نماید اشاره کرد: توسعه بخش تعاون، توسعه رفاه اجتماعی به دست مردم است.
کبیری، توسعه بخش تعاون را در ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای بوسیله جذب منابع خرد و مردم مؤثر دانست و اشاره کرد: این سرمایه گذاری ها عمدتاً توسط خود مردم و با تسهیل گری دولت صورت گرفته است. معاون امور تعاون اشاره کرد: آبگیرهای اقتصادی می تواند سیل نقدینگی را مهار و به ارزش افزوده و اشتغال مولد در کشور تبدیل گردد. بگفته وی مجموعه سرمایه گذاری در توسعه اشتغال روستایی که در چارچوب تسهیلات پرداخت شده ۱۸ هزار میلیارد تومان و با اشتغال زایی خوبی به وجود آمده است. کبیری با اعلان اینکه در دنیا حدود ۳ میلیون تعاونی وجود دارد اضافه کرد: این تعاونی ها یک میلیارد عضو دارند. معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وجود ۳۰۰ تعاونی برتر دنیا اظهار داشت: این تعاونی ها، نزدیک به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد دلار گردش مالی دارند و نزدیک به ۱۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد دلار ارزش دارایی های آنها است. وی ادامه داد: ارزش دارایی های ۳۰۰ تعاونی برتر دنیا بیش از ۸۰ برابر ارزش پول بازار سرمایه در ایران و نشان دهنده ظرفیت بخش تعاونی ها است. کبیری با اشاره به اینکه در کشور می توان بیشتر از ظرفیت بخش تعاون استفاده کرد، اضافه کرد: در ایران ۹۴ هزار تعاونی فعال در حوزه های مختلف تولیدی توزیعی و خدماتی وجود دارد که نزدیک به ۱.۷ میلیون نفر در آنها شاغل هستند. معاون امور تعاون با تاکید بر لزوم احیای اعتماد مردم به بخش تعاون اظهار داشت: اولویت اول تبدیل بخش تعاون به اتاق شیشه ای بود. کبیری با اشاره به اینکه رویکرد توسعه شفافیت و دولت الکترونیک در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است، اضافه کرد: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون به همین دلیل به وجود آمده است.
وی با اعلان اینکه بوسیله این سامانه همه اعضای تعاونی ها می توانند کارهای مدیران را رصد کنند گفت: ایجاد پنجره واحد بخش تعاون رویکرد جدی و مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توسعه شفافیت در بخش تعاون بشمار می رود چونکه توسعه اعتماد عمومی به این بخش را به دنبال دارد. معاون امور تعاون رویکرد دوم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش تعاون را توسعه نوآوری با هدف بهسازی و نوسازی تعاونی ها برشمرد و اضافه کرد: این اقدام در امتداد پشتیبانی از تعاونی های دانش بنیان و اشتغال زا شمرده می شود. وی کارهای دولت تدبیر و امید در حوزه تعاون را برشمرد و ایجاد خطوط اعتباری ویژه برای تعاونی های اشتغالزا اعم ازتعاونی های جوانان، زنان و توانیابان با نرخ ترجیحی ۸ الی ۱۲ درصد را همچون این فعالیت ها محسوب می شود. معاون امور تعاون در تشریح دیگر اقدامات بخش تعاون در این دولت اضافه کرد: صدور ضمانت نامه از طرف صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و تخفیف حق بیمه سهم کارفرما همچون اقدامات مهم دراین زمینه است. کبیری ایجاد خطوط اعتباری ویژه مسکن کارگری و تعاونی های توسعه عمران شهرستان، طرح های نوآورانه را همچون این اقدامات عنوان نمود. معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه در حوزه فرابخشی نیازمند فرهنگ سازی در حوزه تعاون هستیم اضافه کرد: اگر بخواهیم استفاده حداکثری از ظرفیت بخش تعاون داشته باشیم تقویت نهادهای مالی بخش تعاون و اجرای قوانین معطل مانده بخش تعاون از طرف دستگاه های ذیربط ضروری می باشد.


منبع:

1399/06/24
23:08:28
5.0 / 5
2084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری