قیمت های جدید بلیت هواپیما تغییر می كند؟

قیمت های جدید بلیت هواپیما تغییر می كند؟

در شرایطی كه نرخ جدید بلیت هواپیما در ایام گذشته تا ۲.۶ میلیون تومان برای پروازهای داخلی افزایش پیدا كرد، به نظر می آید مردم و نمایندگان مجلس آنرا قابل قبول نمی دانند و باید دید این قیمت های جدید از آبان ماه اجرایی می شود یا آنكه نرخ های جدیدی بعنوان قیمت بلیت اعلام خواهد شد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طی سال های گذشته نرخ بلیت برای پروازهای داخلی به صورت دامنه تعریف شده حداقلی و حداکثری اعلام می شد و ایرلاین ها موظف به رعایت این دامنه قیمت بودند.
در همین راستا قیمت بلیت پروازهای داخلی از خرداد ماه سال جاری افزایش یافت و حالا در شرایطی که پروازهای داخلی نسبت به ماه های گذشته شیوع ویروس کرونا رونق بیشتری پیدا کرده، به فاصله چهار ماه باردیگر جدول جدیدی برای نرخ بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی از جانب انجمن شرکت های هواپیمایی تصویب و اعلام شده است که بر این اساس حداقل قیمت بلیت هواپیما ۴۹۱ هزار تومان و حداکثر دو میلیون و ۶۷۴ هزار تومان تعیین شده است در صورتیکه در آخرین اصلاحیه قیمت بلیت هواپیما حداقل نرخ پرواز ۲۷۲ هزار و ۶۰۰ تومان و حداکثر نرخ برای پرواز تبریز مشهد با قیمت ۹۹۶ هزار و ۷۰۰ تومان بود.
مقصود اسعد سامانی - دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی - در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که جدول نرخ نامه قیمت بلیت پروازهای داخلی به روزرسانی شده و از آبان ماه سال جاری اجرایی می شود اظهار نمود: یکی از عوامل افزایش قیمت بلیت هواپیما شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل جدید از جانب ستاد ملی کرونا است که اعلام نموده باید از آبان ماه ظرفیت پرواز حداکثر تا ۶۰ درصد پر شود و فاصله گذاری اجتماعی در کابین پرواز هم رعایت شود. ازاین رو اجبار شرکت های هواپیمایی به اجرای این سایت خود در تغییر قیمت بلیت هواپیما موثر است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از علل افزایش قیمت بلیت هواپیما این است که ۶۰ درصد هزینه شرکت های هواپیمایی برای تأمین تجهیزات و آماده سازی خود برای عرضه خدمات به مردم ارزی است و نرخ ارز در جدول نرخ نامه قبلی ۱۱ هزار تومان بود در صورتیکه الان نرخ دلار به حدود ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.
بعد از اعلام این نرخ ها که قرار از شروع ماه آتی اعمال شود، انتقادات خیلی از سوی مردم در شبکه های مجازی و رسانه های مختلف عنوان شد. بعنوان مثال یکی از مخاطبان ایسنا در این زمینه نوشت: "کرونا اومده همه ی بلیت های داخلی دنیا به خاطر کاهش تقاضا ارزون شده اون وقت اینجا به همون بهونه گرون! "
یا یکی دیگر از این مخاطبان با انتشار نرخ حداقل و حداکثر نرخ پرواز تهران-ایلام که از حداقل ۲۹۳ هزار و ۶۰۰ تومان به ۵۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان و از حداکثر ۴۷۲ هزار و ۱۰۰ تومان به ۹۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است، اظهار داشت: دیگر سفر با هواپیما به ایلام هم آرزو شد.
در همین راستا رحمت الله فیروزی پوربادی - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی – دراین زمینه با اشاره به قابل قبول نبودن افزایش قیمت بلیت هواپیما در شرایط کنونی، به ایسنا اظهار داشت: بطور قطع کمیسیون عمران هفته آینده با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی افزایش قیمت بلیت هواپیما را بررسی خواهند کرد.
وی ادامه داد: انجمن شرکت های هواپیمایی ادعا می کنند که افزایش نرخ دلار دلیل افزایش قیمت بلیت هواپیماست، چون که عموما قطعات هواپیما و هزینه های نگهداری آن به دلار می باشد و دولت هم تسهیلات لازم را اتخاذ نکرده و آنها چاره ای جز افزایش قیمت ندارند. اما این تصمیم به نفع آنها نخواهد بود و بطور قطع مجلس شورای اسلامی این مساله را بعد از آخر تعطیلات مجلس با حضور دستگاه های ذیربط بررسی خواهدنمود.
حالا باید دید ورود مجلس به این افزایش قیمت سبب می شود که نرخ های جدید در آبان ماه اعمال نشود یا آنکه اتفاق دیگری خواهد افتاد؟
منبع:

1399/07/20
14:36:47
5.0 / 5
1597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری